Jaro bude hodně těžké, soupeři budou víc připravení a motivování, náš cíl je pořád stejný, říká Dostálek

Jaro bude hodně těžké, soupeři budou víc připravení a motivování, náš cíl je pořád stejný, říká Dostálek

Do zimního drilu nastoupil i lídr druhé nejvyšší české soutěže Zbrojovka Brno. Svěřence trenéra Richarda Dostálka čekají dva měsíce plné dřiny.

„Už jsme to několikrát říkali po skončení podzimní části, znovu jsme to hráčům zopakovali dnes. Jaro bude hodně těžké. Možná těžší, než podzim. Soupeři na nás budou nachystaní o to víc, o motivaci budou mít postaráno, budou nás chtít potrápit. Každý zápas bude těžký, ale všichni víme, jaký je náš cíl, neustále si to připomínáme a věřím, že se na jaro nachystáme co nejlépe,“ je si jistý Dostálek, jehož slova nabídl klubový web fczbrno.cz.

Během podzimu měla Zbrojovka problémy s marodkou. „Po zranění je David Jambor, naplno nemůže trénovat Honza Moravec, u něj by to snad měla být otázka dní. K dispozici ještě dnes nebyl Pavel Zavadil, nemocný je Olda Pragr. Samozřejmě bychom byli rádi, aby počet zraněných byl co nejmenší, neboť na podzim jsme měli několik hráčů dlouhodobě mimo hru. Ale tomu se nevyhneme, k fotbalu to patří,“ ví brněnský trenér.

Do Brna přišla jedna nová tvář a tři navrátilci z hostování. „David Jambor odehrál výborný podzim, má asi největší šanci vybojovat místo, bohužel je po zranění, takže musíme počkat, než se pustí do plné zátěže. Marek Mach měl také výborý podzim, stejně jako Claude Lhotecký v Kroměříži. I jeho chceme vidět, má šanci, a když si řekne o místo, proč bychom ho měli někam pouštět? Kuba Šiman pak posílí náš gólmanský tým. Jirka Floder je perspektivní a rádi bychom, aby měl větší vytížení, takže řešíme jeho hostování,“ doplnil Dostálek pro fczbrno.cz.

Zdroj: fczbrno.cz