U Bohemky dlouhodobě postrádám nějaké ambice či cíl někam se posunout, vždy se snaží jen sezonu přežít, míní Levý

U Bohemky dlouhodobě postrádám nějaké ambice či cíl někam se posunout, vždy se snaží jen sezonu přežít, míní Levý

Bývalý československý reprezentant Stanislav levý se pokusil vyslovit prognózu, jak by ve Fortuna:lize mohla vypadat jarní část, s tím, že se zdaleka nevyjádřil pouze ke skupině o titul...

"Myslím si, že v letošní sezoně nebude Slavie bezkonkurenční a za ní dlouho nikdo. Boj o titul bude daleko vyrovnanější, protože Sparta, Plzeň i Slovácko se jí trochu přiblížily. Zároveň tomu pomohla sama Slavia hlavně na začátku sezony po Euru, kdy řešila řadu zranění, odchody některých hráčů. Měla i krátkou letní přípravu a její největší opory se potýkaly také s únavou. Proto až v závěru podzimu šla nahoru, ale zdaleka nebyla v takové formě jako v minulé sezoně. Tentokrát bude nadstavba dávat smysl, bude v ní o co hrát a zápasy budou mít potřebný náboj. Doufejme, že budou plné stadiony, a že bude mít kdo zápasy taky pískat… Hodně napovědí už utkání druhého jarního kola, ve kterém hraje Plzeň na Letné a Slovácko přivítá doma Slavii, jak budou karty dál rozdané. Jestli se slávisté utrhnou nebo se situace na špici ještě víc vyrovná a zamotá. V tu dobu bude záležet i na kvalitě terénů i v jaké herní formě se do ligy týmy po zimní přípravě vrátí. Pražská „S“ budou mít taky před sebou dvojzápasy play-off Evropské konferenční ligy, ve kterých chtějí uspět a postoupit dál," nechal se slyšet bývalý šéf Viktorie Žižkov, Slovácka, Zlína i Plzně, jehož stanovisko nabídly stránky Gólu.

Jasně nejvážnějším kandidátem na sešup do FNL je Karviná. A co další týmy, které se musí strachovat? "Na opačném pólu tabulky není zdaleka rozhodnuto o tom, že Karviná bude prvním sestupujícím, i když na barážovou patnáctou příčku ztrácí 6 bodů. Ale do konce sezony včetně nadstavby zbývá ještě 16 kol a v nich je v banku 48 bodů, takže už třeba po dvou jarních kolech může být všechno jinak. V klidu nemůže být ani Jablonec, kde odvádí Petr Rada obdivuhodnou práci, ale v situaci, v jaké tým po podzimu je, se nenechá říct, že se z ní automaticky brzy vyhrabe nahoru. Na podzim nastřílel nejméně branek ze všech týmů a po mladém Čvančarovi, který přestoupil do Sparty, přijde i o dalšího útočníka Doležala! Úlevou samozřejmě bude, že Severočeši už nebudou hrát evropské poháry a budou se koncentrovat pouze na ligové zápasy, protože hlavní zátěž na podzim neslo zhruba čtrnáct hráčů. Dalšími celky, které se mohou do boje o záchranu namočit, jsou Pardubice i Bohemka, u které dlouhodobě postrádám nějaké ambice či cíl někam se posunout, snaží se vždycky pouze sezonu přežít. Bohužel v tom není jediným tuzemským klubem," pokračoval na portálu gol.cz někdejší stratég Hannoveru nebo Slasku Wroclaw.

A co prostředek soutěže? V souvislosti s ní má jasno, že už by nadstavbu do budoucna vidět nechtěl. "Prostřední skupina je pro mě úplně nedomyšlený paskvil, ušitý horkou jehlou, aby i tyhle týmy měly v nadstavbové části o co hrát. Jestli se dostanu v příštím ročníku MOL Cupu o kolo dál, nebo mi někdo dá prémii milion, na tom nic nezmění. Myslím si, že nadstavba by měla touto sezonou skončit. Vzhledem k tomu, že čeští zástupci v pohárové Evropě kvůli nízkému národnímu koeficientu začínají v předkolech už v červenci, měli by mít hráči prostor na delší letní dovolenou po sezoně a trenéři na kvalitní letní přípravu. Letos do tohoto období vstupuje i nový ročník Ligy národů se čtyřmi zápasy v první polovině června. Určitě by se nechal najít lepší herní model ligy, než aktuálně v Česku máme," uzavřel v rozhovoru pro magazín Gól třiašedesátiletý odborník.

Foto: SLASK Wroclav

Zdroj: gol.cz