Předešlý den byl pro Bohemians úspěšný. Klusáček získal dva nové stopery a Keita se dozvěděl, že se s ním pořád počítá...

Předešlý den byl pro Bohemians úspěšný. Klusáček získal dva nové stopery a Keita se dozvěděl, že se s ním pořád počítá...

V kancelářích Bohemians Praha 1905 je v posledních dnech docela rušno. Druhé lednové úterý se u Botiče oznamovala nová posila, dohodlo se hostování s opcí a navíc byl prodloužen kontrakt. Tak se na to pojďme hezky postupně podívat...

Zbrusu novou posilou klokanů je střední obránce Antonín Křapka, jenž dorazil do Vršovic z Karviné a v Ďolíčku se upsal do 30. června 2023.

"Na podzim jsme měli potíže se stopery, kdy nejprve vypadl na dlouhou dobu Hůlka a následně přišly zdravotní potíže i u Krcha, Bederky, Vondry a mladého Kadlece. Proto jsme se rozhodli v zimním okně posílit právě tento post, ideálně hned na začátku přípravy, aby si hráč na tým co nejvíce zvykl," uvedl sportovní ředitel Miroslav Držmíšek, jehož vyjádření vyšlo na webu bohemians.cz.

Sám Křapka věří, že druhé působení v zelenobílých barvách bude úspěšnější, než to první. "Když se ozvala Bohemka a v Karviné se mi otevřela možnost přestoupit do Prahy, měl jsem radost. V Ďolíčku jsem už krátce působil, takže prostředí znám. Nové působiště je pro mě i novou výzvou. Při prvním angažmá jsem toho moc neodehrál a tuhle reputaci bych chtěl určitě napravit. Těším se na hřiště a věřím, že jaro zvládneme a fotbal bude fanoušky bavit," přidal na klubových stránkách sedmadvacetiletý stoper, jenž v minulosti prošel také Pardubicemi, Mladou Boleslaví i Ústím nad Labem.

Dalším zadákem pro soubor Luďka Klusáčka se stane Dominik Hašek, jehož si přivedl nový asistent Klokanů Jaroslav Veselý z druholigové Chrudimi. Součástí jeho půlročního hostování je i opce na trvalý přestup. "Dominik může zahrát stopera i krajního obránce. Střed obrany řešíme více příchody i z důvodu, že během tohoto přestupového okna může některý ze současných stoperů z klubu odejít. Chceme být připraveni i na tuto možnost," informoval na bohemians.cz funkcionář mužstva z hlavního města.

Působení v Bohemians si pak prodlouží také pětadvacetiletý francouzský útočník s kořeny na Mali Ibrahim Keita, jehož pracovní dohoda měla vypršet úderem posledního červnového dne. Platnost však byla prodloužen o dva a půl roku a bývalý mládežník Wolverhamptonu Wanderers, jenž v minulosti prošel také Olympií Praha, Příbramí nebo Košicemi, by tak měl setrvat na dotyčné adrese do 31. prosince 2024. V této ligové sezoně 2021/2022 ho trenérský štáb poslal do akce šestnáctkrát a během 861 poskytnutých minut se mu podařilo dvakrát skórovat.

Zavadil o uzavření kariéry: Předpokládám, že jsem natolik soudný, že až to opravdu nepůjde, poznám to

Zdroj: bohemians.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.