Norský mistr Bodö/Glimt nedá pokoj a nedá. Nabídku na Pleštila ještě vylepšil a toho tak zřejmě čeká Eliteserien...

Norský mistr Bodö/Glimt nedá pokoj a nedá. Nabídku na Pleštila ještě vylepšil a toho tak zřejmě čeká Eliteserien...

Rychlonohý mladík Dominik Pleštil (22), jehož konto zdobí k tomuto datu 81 soutěžních startů za první tým Jablonce, je podle informací Deníku Sport na odchodu ze Střelnice.

Miroslavu Peltovi se totiž opět ozval úřadující norský šampion Bodö/Glimt, který zaslouženě vyhrál Eliteserien před Molde a Vikingem Stavanger.

Když chtěli získat Norové svůj vyhlédnutý cíl v létě, Miroslav Pelta za něj žádal milion eur a to zejména z toho důvodu, že potřeboval udržet kádr pro základní skupinu Evropské konferenční ligy.

Aktuálně má však svých starostí více než dost a důkazem budiž i poslední prodeje - zatímco od Sparty dostal za Tomáše Čvančaru 10 milionů korun, Zaglebie Lubin poslalo na sever Čech za Martina Doležala 5 milionů korun.

Pleštil by měl oba finančně překonat a do norské nejvyšší soutěže putovat za částku okolo 15 milionů korun, což je o několik milionů vylepšená nabídka, než před zmíněnými pár měsíci.

Celek z Aspmyra Stadionu pro necelých 8 tisíc diváků, který se utká v závěru ledna v rámci přípravy právě s Jabloncem, je navíc v play-off EKL, kde ho čeká Celtic Glasgow a posílení se mu tedy bude hodit.

"Ještě to není úplně hotové, ale na soustředění do Španělska už Pleštil s Jabloncem zřejmě neodletí,“ citoval portál isport.blesk.cz svůj zdroj, který je údajně velmi dobře obeznámen s jabloneckým děním.

Jablonec si hraje s ohněm, v první linii mu však hasiči už došli. Zastoupí je někdo z těchto borců?

Zdroj: isport.blesk.cz