Pokud nepřijde dobrá příležitost, tak zůstanu, vzkazuje plzeňským fanouškům Francouz Beauguel

Pokud nepřijde dobrá příležitost, tak zůstanu, vzkazuje plzeňským fanouškům Francouz Beauguel

Francouz Jean-David Beauguel, jehož zastupuje stejná agentura jako Fabiána Ruize, Gerarda Morena, Luise Alberta, Mariana Díaze či Ólivera Torrese, má pár měsíců před oslavou svých třicátých narozenin cenu 2 miliony eur. Alespoň tedy podle údajů server transfermarkt.com.

Protože mu v západočeské Doosan aréně vyprší kontrakt už poslední červnový den, posledních několik týdnů se mediálně řeší jeho budoucnost. Francouzský portál Onze Mondial, jehož citoval server idnes.cz, s o jeho případné další pokračování v Plzni samozřejmě otřel také.

A o čem všem tedy někdejší vytáhlý forvard Toulouse B nebo Waalwijku, jehož snem je angažmá ve slavném Olympique Marseille, vyprávěl?

O tom, že ho pořád lákají také výzvy ve Fortuna:lize...

"Ocitám se v klíčovém okamžiku své kariéry. Zatím jsem v Česku a uvidíme, co bude dál. Jsme bod za Slavií, třeba se nám podaří vyhrát ligu, třeba vyhraju tabulku kanonýrů. Pokud nepřijde dobrá příležitost, tak zůstanu."

O trenérovi Michalu Bílkovi, jenž ho vedl už ve Zlíně...

"Má ve mě důvěru a vím, že mě v šedesáté minutě nestáhne, přestože třeba nehraju nejlépe."

O rasismu na tribunách, kvůli kterému uvažuje o odchodu...

"Když jsem poslouchal z tribun opičí skřeky, začalo se mi to tu hnusit. Neříkám ale, že Česko je rasistická země, protože mimo fotbal jsem problém nikdy neměl."

O případném získání občanství a reprezentování Česka...

"Česky moc neumím, navíc mě nikdo ani neoslovil. Někdy mě spoluhráči škádlí, že bych tam mohl s Patrikem Schickem klidně hrát, ale spíš ne. Nabídku jsem ale dostal od Čadu, nicméně mám rád svou svobodu mimo fotbal, chci být s rodinou a přáteli."

30 milionů, Lischka a 15 procent z dalšího přestupu? Na to "Rosa" nepřistoupil a Sor zůstává tam, kde je...

Zdroj: idnes.cz