Tkáč svou vzrůstající cenu nijak zvlášť neřeší. Jako mladý pořád nosím na trénincích branky, usmívá se naděje Zlína

Tkáč svou vzrůstající cenu nijak zvlášť neřeší. Jako mladý pořád nosím na trénincích branky, usmívá se naděje Zlína

Český reprezentant do dvaceti let David Tkáč právě teď patří mezi nejžádanější hráče zlínských Ševců. Cena autora šesti soutěžních tref během podzimu už by se mohla blížit 15 milionům korun.

Zájem z jiných klubů ale dosud nezaznamenal. "Zatím ne," přiznal v interview pro sport.cz devatenáctiletý svěřenec kouče Jelínka.

A co hodnota, která za posledního půl roku notně povyrostla? "Docela dost se o tom psalo. Je to pěkné, ale nijak zvlášť to neřeším," doplnil na sport.cz kolega Procházky, Fantiše, Vraštila a spol.

Co by mohlo stát za jeho výkonnostním vzestupem? "Asi mně pomohlo, že jsem dostával ofenzivnější úkoly než v minulosti. Doplňuju vpředu kapitána Tomáše Poznara. Hraju kousek pod ním. Diriguje si mě a zároveň mě hodně podporuje," ozřejmil sportem.cz citovaný Tkáč.

Očekávání od něj budou na jaře nepochybně větší, než tomu bylo na startu ročníku. "Nikdo z klubu se se mnou o tom ještě nebavil. Ale předpokládám, že to tak skutečně bude," zavěštil si nadějný mladík, jehož osobní konto zdobí k tomuto datu přesně 20 prvoligových startů.

Pokud jde o roli ve žlutomodrém mužstvu, nijak závratně se zatím nezměnila. "Jako mladý pořád nosím na trénincích branky.  Ale máme v kabině výbornou partu. Všichni si skvěle rozumíme," uzavřel na sport.cz záložník momentálně jedenáctého celku Fortuna:ligy, jehož chlebodárce čeká za pár dní přípravný střet s druholigovou Zbrojovkou Brno.

Norský mistr Bodö/Glimt nedá pokoj a nedá. Nabídku na Pleštila ještě vylepšil a toho tak zřejmě čeká Eliteserien...

Zdroj: sport.cz