Náhrada za Karlssona? Sparta zřejmě přivede ze Žiliny mládežnického reprezentanta Slovenska

Náhrada za Karlssona? Sparta zřejmě přivede ze Žiliny mládežnického reprezentanta Slovenska

Ostravským Yirou Sorem se díru po odchodu Davida Moberga Karlssona zatím zacelit nepodařilo. Baník si podle spekulací řekl o příliš velkou částku. Takže Tomáš Rosický hledá posily dál. A zaujal ho další mladík hrající ještě východněji. Ve slovenské Žilině.

Dvacetiletý křídelník Adam Goljan je podle instagramového účtu Sparťanské noviny v hledáčku Sparty a jejího sportovního ředitele Tomáše Rosického. Šestinásobný slovenský reprezentant v slovenském týmu do 21 let má být výborně technicky i rychlostně vybaven a jeho velkou výhodou je univerzálnost, respektive schopnost zahrát na obou křídlech. Byť levá strana je mu eventuálně bližší.

Goljan, který podle webu Transfermarkt, má aktuálni hodnotu cca 4 miliony korun by podle spekulací ve Spartě zřejmě začal v B týmu, pokud by pokračoval jeho strmý růst z posledního půlroku, nedá se ale předpokládat, že by tam vydržel dlouho. Za žilinské Šošony v letošním ročníku nastoupil do dvanácti ligových zápasů, odehrál 482 minut a připsal si jednu asistenci. Syn asistenta slovenské reprezentace do 21 let Tibora Goljana přitom část podzimu laboroval se zraněním.

Pro Spartu by se jednalo o další posilu ze Slovenska (v kádru jsou Dávid Hancko, Lukáš Haraslín, Dominik Holec a v tuto chvíli i odcházející Lukáš Štetina) a třetí perspektivní Adam (Hložek a Karabec).  Podaří se Spartě tato sázka na budoucnost?

 

Čvančara skóroval za Spartu hned při premiéře, Plzeň smetla Příbram šesti góly, Dynamo střelecky neoslnilo

Zdroj IG účet @spartanskenoviny