Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita, přiznal nadšený Lischka. Jakými slovy se loučil se Spartou?

Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita, přiznal nadšený Lischka. Jakými slovy se loučil se Spartou?

Jak už jsme vás informovali na jiném místě, čtyřiadvacetiletý střední obránce David Lischka se opět vrátil na Bazaly a tentokráte natrvalo.

V Ostravě pak podepsal kontrakt na čtyři a půl roku až do 30. června 2026, což znamená, že by měl ve Slezsku strávit i s touto sezonou pět sezon.

Ostravské vedení ho vykoupilo z platné smlouvy na Letné a oproti první nabídce z konce loňského roku muselo ještě nějaký ten milion korun přihodit...

"Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění," pochvaloval si sportovní ředitel Alois Grussmann.

Rodák z Ludgeřovic si návrat do sparťanského trikotu nepřipouštěl, ani když se do metropole musel vrátit na start zimní přípravy. Od slavného "S" to byl jen symbolický tah kvůli jednání s Baníkem.

S Letnou se nezapomněl rozloučit. "Chtěl bych Spartě i jejím fanouškům poděkovat za dva roky, které jsem v klubu strávil. Jsem rád, že mi dali po operaci srdce šanci vrátit se do velkého fotbalu. Nikdy nezapomenu na svůj první zápas v přípravě v Benešově, kde mě fanoušci vytleskali. Budu na Spartu vzpomínat jen v dobrém," přiznal zadák.

Jeho srdce už je ovšem jinde. "Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme," zářil nadšením svěřenec kouče Ondřeje Smetany, jehož slova nabídl web fcb.cz.

Lischka tak mohl s pátým týmem Fortuna:ligy odletět do tureckého Beleku a na tamní riviéře může zasáhnout až do pěti přípravných duelů (Craiova, Lech Poznaň, Kisvárda, Wisla, Chimki Moskva). Kromě něj pak nechyběli na palubě ani dva junioři Sebastian Boháč a Daniel Smékal.

Oproti Jablonci je to velký rozdíl, hodnotí první dny ve Spartě Čvančara

 Zdroj: fcb.cz, sparta.cz