Viktoria zůstane tam, kde je a herní kemp ve Španělsku je zrušen. Doba je bohužel taková, krčí rameny Bílek

Viktoria zůstane tam, kde je a herní kemp ve Španělsku je zrušen. Doba je bohužel taková, krčí rameny Bílek

Herní kemp ve španělské Esteponě, kam se měl plzeňský kádr odebrat startem příštího týdne, se ruší a Viktoria se bude místo toho připravovat výhradně v domácích podmínkách.

Důvodem je aktuální koronavirová situace, s tím, že momentálně druhý tým Fortuna:ligy nechce podstupovat zvýšené riziko spojené s pobytem i cestováním.

"V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro náš tým příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat," citoval web fcviktoria.cz slova tiskového mluvčího Václava Hanzlíka.

"Případná nákaza a s tím spojená karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena týmu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete být jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvených soupeřů," pokračoval mluvčí západočeské značky z Doosan arény.

A jak na zrušení pobytu ve španělském letovisku reagoval realizační tým? "Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana týmu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a být na startu jara kompletní a dobře nachystaní," přednesl hlavní kouč Michal Bílek, jehož stanovisko nabídly klubové stránky.

Čermák, Bucha, Staněk a spol., kteří jdou v sobotu po jasném přejetí Příbrami na Ústí nad Labem, tak sehrají tři přípravy ve svém tréninkovém areáu v Luční ulici. Management již jedná o soupeřích...

Přemýšlet o jiném kouči než o Vrbovi by bylo zbytečné až pošetilé, komentuje Vízek dění na Letné. Co ho překvapilo?

Zdroj: fcviktoria.cz