Slovenský křídelník Goljan: Sparta se mi líbí nejen fotbalově, ale i prostředím klubu a tím, jak působí navenek

Slovenský křídelník Goljan: Sparta se mi líbí nejen fotbalově, ale i prostředím klubu a tím, jak působí navenek

Sparta si u našich východních sousedů pořídila novou útočnou zbraň, jíž se stal dvacetiletý Adam Goljan. Ten se však nejprve dostane příležitost rozkoukat ve strahovském béčku, jehož vede Michal Horňák. 

"Adam je reprezentant Slovenska do jednadvaceti let, který k nám přichází s perspektivou pro budoucnost, proto se teď připojí k talentovaným hráčům v B-týmu. Je to křídlo, které je komfortní s hrou na obou stranách, splňuje atributy, které ve Spartě u křídelních hráčů rádi vidíme," představil novou akvizici ze Žiliny sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický, jehož slova nabídly stránky sparta.cz.

Jak se po příchodu k dvanáctinásobným šampionům Česka cítí? "Výborně. Jsem moc rád, že jsem mohl do Sparty přijít. Je to velkoklub, nejen v Česku ale i v Evropě. Věřím, že se mi tu bude dařit a ukážu, co ve mně je. Sparta se mi líbí, nejen fotbalově, ale i prostředím klubu a tím, jak působí navenek. To mě lákalo. Doufám, že se mi bude dařit," pronesl na klubovém webu perspektivní mladík, jehož nejsilnější stránky jsou technika a rychlost.

Jak už bylo naťuknuto výše, první tým Pavla Vrby si teprve bude muset zasloužit. "Chtěl bych si tu přivyknout, aby mě kluci přijali mezi sebe. Chci podávat dobré výkony a stoupat v klubu. Věřím, že se dokážu usadit i v sestavě prvního týmu. Chci tu růst, posouvat se, pomáhat klubu. V první řadě se do toho áčka chci dostat a pak pomáhat klubu k úspěchům," zakončil na webu sparta.cz Goljan, jehož otec svého času v Žilině trénoval např. Dávida Hancka, jemuž už s obráncem mluvil a určitě mu metropoli ukáže a pomůže mu s adaptací.

Ani Rozehnal nechápe, proč Sigma zavrhla iniciativu Hapala a spol.: Mrzí mě to, neviděl jsem negativa, která by klub ohrozila

Zdroj: sparta.cz