Ani Lewandowski, ani Haaland, ani Nkunku. Schick jim vládl v prosinci všem!

Ani Lewandowski, ani Haaland, ani Nkunku. Schick jim vládl v prosinci všem!

Čtyři góly do sítě Fürthu a další střelecké úspěchy byly hlavní příčinou dominance českého střelce Leverkusenu Patrika Schicka v prosincové bundeslize. A nyní má svou dominanci potvrzenu i oficiálně. Podle oficiálního webu soutěže byl za prosinec loňského roku vyhlášen hráčem měsíce!  

Osm gólů a jedna asistence - tak zněla prosincová bundesligová bilance Schicka. Ve čtyřech zápasech. "Je to špičkový útočník a má neuvěřitelné zakončovací schopnosti," komentoval výkonnost svého svěřence pro web bundesliga.de trenér Bayeru Gerardo Seoane svého svěřence. Důkazem, jak je produktivita českého snajpra pro Leverkusen důležitá  je i fakt, že mezi Schickovým prvním gólem v prosinci (na vedení 4:1 proti Fürthu) a jeho posledním (na vedení 2:0 proti Hoffenheimu) žádný jiný hráč Leverkusenu neskóroval. Pouze jednou v historii Bundesligy se stalo, že nějaký hráč vstřelil delší sérii gólů: Fritz Walter vstřelil na přelomu března a dubna 1987 za Waldhof Mannheim deset bundesligových branek v řadě. 

Tato střelecká dominance tak zajistila Schickovi titul hráče měsíce. Dalšími - neúspěšnými - kandidáty na toto prestižní byť dílčí ocenění byli třeba Serge Gnabry  z Bayernu, Christopher Nkunku z Lipska, nebo Jesper Lindström (Frankfurt) a Nico Schlotterbeck (Freiburg). Vítězství v anketě zajišťuje kombinace dvou složek. Jednak statistická data reflektující výkonnost hráče v zápasech, druhak výsledky hlasování fanoušků a expertů. Patrik Schick měl zvítězit v obou kategoriích. 

Na základě formy, která Schickovi tato ocenění vynesla se kolem střelce Leverkusenu objevila řada spekulací spojujících jej s přestupem do supeklubu. Zmiňovány jsou třeba Paris Saint-Germain, Manchester CIty nebo Arsenal. Podle posledních vyjádření českého útočníka i jeho agenta Pavla Pasky to nicméně vypadá, že na svůj další přestup si hráč počká až do léta. A jaro tak odehraje v BayAreně.

zdroj: bundesliga.de