Suárez: Pokud fanoušci budou Coutinha podporovat, dostanou hráče světové kvality

Suárez: Pokud fanoušci budou Coutinha podporovat, dostanou hráče světové kvality

Philippe Coutinho se po svém odchodu z Liverpoolu trochu vytratil, teď ho však čeká nový začátek a nová příležitost k tomu opět zazářit.

Psal se tehdy leden roku 2018, když se Barcelona rozhodla zainvestovat do nové ofenzivní posily, přičemž její zrak nejvíce zaujal talentovaný brazilský umělec působící na Anfield Road.

Coutinho si i přes namítání fanoušků a trenéra Kloppa vydupal přestup, z něhož se ale nakonec radovat nemohl. To, co mělo být snem, se stalo noční můrou.

Několik zranění a pak vynucené hostování, až se nakonec pochopilo, že na této destinaci dříve nadějnému fotbalistovi pšenka nepokvete. Jeho talent se pokusí probudit až Steven Gerrard v Aston Ville.

„Za sebe mohu říct, že častokrát o hráčově výkonu rozhodují sami fanoušci. Jak se klubu nedaří, fanoušci jsou nespokojeni a svoji náladu vám dávají najevo. Pokud na vás tedy začnou bučet, kritizovat vás a vy to slyšíte, projeví se to na vaší psychice,“ pustil se do vyprávění Luis Suárez.

„Téže problém nastal u Coutinha. To je velmi talentovaný hráč, který potřebuje být ve psychické pohodě a pak dokáže předvádět naprosté zázraky. V Barceloně to bohužel nešlo, ale věřím, že v Anglii poznají jeho kvality a podpoří ho, co to jen půjde,“ nabádá Suárez.

„Pokud chcete vidět hráče světových kvalit, dejte mu najevo svou náklonnost. Musíte ho podporovat a on vám svými výkony zajistí několik důležitých bodů,“ vzkázal fanouškům Aston Villy.

Zdroj: The Guardian