Že by se to United sypalo pod rukama? Cavani i Pogba na odchodu, Bruno neprodloužil a další chtějí pryč

Že by se to United sypalo pod rukama? Cavani i Pogba na odchodu, Bruno neprodloužil a další chtějí pryč

Krušné časy má před sebou jindy slavný klub ze severu Anglie.

Když loni v tabulce Premier League obsadili druhou příčku, už to vypadalo, že je tým na vzestupu. V létě ještě bývalý manažer Ole Gunnar Solskjaer své řady posílil o Jadona Sancha, Raphaela Varaneho a především pak o Cristiana Ronalda. Místo dalšího postupu vzhůru ale najednou přišel velmi drsný pád na zem.

Renomovaný novinář James Ducker (The Telegraph) nyní informuje o tom, že momentálně nejdražší tým světa (ano, skutečně historicky nejdražší kádr) bude čekat krutá přestavba, která se dotkne jak citelného jádra týmu, tak i několika nespokojených náhradníků.

Na odchodu kvůli končící smlouvě jsou Jessé Lingard, Juan Mata, Edinson Cavani, Nemanja Matič, ale pak zejména Paul Pogba, který už více než půl roku odmítá s ďábly prodloužit. Dost možná ho nepřesvědčí ani plat 500 tisíc liber týdně, leč nepředbíhejme ještě. I když je do léta času dost, zájem o jeho služby je velký.

O odchod už teď požádala trojice Donny van de Beek, Eric Bailly a gólman Dean Henderson. Všichni jsou pochopitelně znepokojeni kvůli tomu, že se jim nedostává žádného herního vytížení, i když se týmu zrovna nedaří. A oni přitom mají energie na rozdávání.

Ve vyčkávací roli jsou nyní oba hvězdní Portugalci, a sice Bruno Fernandes a Cristiano Ronaldo. Ti jsou údajně nespokojení s metodami nového dočasného trenéra Ralfa Rangnicka a vyčkávají, kdo přijdo místo něho a jaké budou ambice klubu. Zdali budou vidět náznaky směrem k lepšímu. To má být jedním z hlavních důvodů, proč nejproduktivnější hráč týmu Bruno Fernandes stále otálí s podpisem nové smlouvy. Zájem o něho už teď jeví Barcelona.

Zdroj: The Telegraph

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.