Kvalita Premier League je přeceňovaná, všiml si Zlatan. Technicky je na tom lépe i Francie či Itálie

Kvalita Premier League je přeceňovaná, všiml si Zlatan. Technicky je na tom lépe i Francie či Itálie

Všichni mluví o Premier League jako o nejlepší a mnohdy i nejkvalitnější lize světa. Hvězdný kanonýr s švédskými kořeny to ovšem vidí ale úplně jinak.

Zlatan Ibrahimovič procestoval svět křížem krážem, a tak by se dalo říct, že ví, o čem mluví. V Premier League si kopnul za Manchester United, tehdy ještě pod taktovkou Josého Mourinha, a že by se cítil nějak ohromen, to se říct nedá.

„Všichni mluví o Anglii jako o nějaké top lize, ve které exceluje kvalita a technika, ale za sebe mohu říct, že tahle kvalita je jenom uměle nafouknutá. Technicky lépe jsou na tom ve Španělsku, Itálii i Francii,“ nebál se prohlásit Zlatan.

„Tím ovšem neříkám, že Anglie nemá své kouzlo. Zase tu najdete jiné věci, co jinde nemají. Ta intenzita je zde skutečně větší, což se pak odráží na stylu hry. Každopádně kdyby tam nechodili zahraniční hráči, tak tam tu kvalitu a atraktivitu neseženete,“ uvedl.

Svým způsobem má Ibrahimovič pravdu. Angličtí hráči po cestě příliš necestují, zato Španělé, Němci, Italové či Francouzi do Spojeného království velmi rádi zavítají. Zejména, pokud se tu najdou štědré kluby, které jim vždy mají finančně co nabídnout.

Zdroj: Diairo AS