Cíle Tottenhamu? Zaručeně bojovat o titul! vyhlásil Conte. Tak hladce to ale nepůjde…

Cíle Tottenhamu? Zaručeně bojovat o titul! vyhlásil Conte. Tak hladce to ale nepůjde…

Tottenham má pod vedením nového lodivoda skutečně vysoké ambice, které by ze všeho nejraději začal naplňovat co nejdříve.

Kdo ovšem pravidelně sleduje nejvyšší anglickou ligovou soutěž, ten dobře ví, že konkurence je zde až příliš vysoká. A i tak se tu však najde celek, jako je například Manchester City, který dokáže svým pronásledovatelům bodově odskočit.

Když přišel Conte ke Spurs, tak ihned prohlásil, že hodlá nejen přebudovat současný kádr, on navíc hodlá útočit na ty nejvyšší možné cíle, jakými je například titul šampiona. K tomu ovšem budou zapotřebí vysoké investice.

„Ke všemu musíme přistupovat postupně. Když jsem sem přicházel, vedení mi slíbilo podporu a posily. Nemůžeme se pohnout, pokud nezkvalitníme náš kádr, což je krok číslo jedna,“ prozradil Conte na tiskové konferenci své nejbližší plány.

„Krokem číslo dva bude umístění na příčkách zaručujících nám účast v Lize mistrů. Pochopitelně bychom to rádi stihli ještě letos. Osobně bych to počítal za velké zklamání, kdyby se nám to nepovedlo,“ nastínil, že bude vyhlížet ligové umístění nejhůře na čtvrté příčce.

„A v neposlední řadě chceme útočit na titul. Konkurence je zde vysoká, s čímž počítáme, ale s dobrou mentalitou a dobrým přístupem jde všechno. Ze všeho nejdříve však musíme investovat. Nesmíme se na to koukat tak, že teď utratíme hodně peněz pro nic za nic, musíme se na to koukat tak, že teď budeme investovat do budoucích úspěchů,“ vyřkl Conte.

Zdroj: Sky Sports

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.