Už tě nepotřebujeme, slyšel Vacek od vedení Bohemians. Zájemci se ozvali z Česka i ze zahraničí, přiznal záložník

Už tě nepotřebujeme, slyšel Vacek od vedení Bohemians. Zájemci se ozvali z Česka i ze zahraničí, přiznal záložník

Čtyřiatřicetiletý záložník Kamil Vacek po patnácti letech v profesionálním fotbalu nezažívá příjemné chvíle. Byť má s Bohemians 1905 smlouvu do konce června, od vedení klubu slyšel, že už není potřebný. S fotbalem však přestávat nehodlá a přiznal, že už má i nějaké zájemce nejen z Česka.

„Přicházel jsem za trenéra Haška, kterého jsem zažil už ve Spartě. Dokázal tým skvěle připravit takticky i fyzicky, což bylo pro soupeře vždy nepříjemné. Věděl jsem, co od něj čekat, a vize klubu se mi celkově líbila. Pod ním se naše hra zvedla, ale výsledkově to pořád nebylo ono. Navíc se nám nepovedl pohár s Chlumcem, vypadli jsme a trenér Hašek skončil. Tehdy přišel trenér Klusáček a já velmi brzy začal cítit, že nejspíš nebudu jeho kůň,“ vzpomíná na začátky v klubu někdejší reprezentant, jehož slova nabídl web idnes.cz.

„Pořád jsem věřil, že se ta situace zlomí. Že zase budu častěji nastupovat a klukům pomůžu. Ale stále víc a víc jsem cítil, že jdu hlavou proti zdi. Ke konci se mi už těžko hledala motivace. Trenér se mnou přestal mluvit. Průběžně jsem se o své pozici bavil se sportovním ředitelem, protože tam pořád bylo hodně nejasností. Pak ale přišel šok. I když naše dohoda v průběhu podzimu zněla jinak, na přelomu roku mě kontaktoval sportovní ředitel pan Držmíšek zprávou, že už nejsem součástí áčka. Že se mi prodlužuje dovolená a můžu si hledat nové angažmá,“ pokračoval pro idnes.cz Vacek.

Nějaké nabídky už proběhly. „Telefonátů už pár bylo, z Česka i ze zahraničí. Ale všem zatím říkám to samé: Musím si nechat všechno projít hlavou. Opravdu pro mě nebylo jednoduché vstřebat, že bych měl v Bohemce skončit zrovna takhle, protože se mi tam líbilo. Mám ke klubu pořád velmi pozitivní vztah, atmosféra byla vždy díky fanouškům skvělá a nejužší vedení klubu v čele s panem Jakubowiczem a jeho synem se ke mně chovalo pěkně a korektně. I proto mě ta situace mrzí, ale i takový je někdy fotbal,“ dodal záložník se zkušenostmi z Itálie, Německa, Polska, Izraele či Dánska pro idnes.cz.

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.