Nejlepší je, že první jarní zápas nás čeká na Slavii, překvapil jeden z mnoha karvinských nováčků Holík

Nejlepší je, že první jarní zápas nás čeká na Slavii, překvapil jeden z mnoha karvinských nováčků Holík

Lukáš Holík je jednou z mnoha zimních posil poslední Karviné, která se má v jarní části pokusit o zázrak a hrobníkovi utéct z lopaty. Na předposlední Teplice ztrácí MFK aktuálně šest bodů.

Devětadvacetiletý rychlík s minulostí ve Zlíně, na Dukle či v Opavě má s podobnými těžkými šichtami své zkušenosti...

"Tuhle pozici už trochu znám. Nějaké zkušenosti už mám, věřím, že budu nápomocen. Kdybych nevěřil, že to můžeme zvládnout, tak bych tady nebyl. Pořád je dost zápasů na to, abychom body udělali a dostali se z posledního místa," uvedl staronový svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Vítěz domácího poháru z ročníku 2016/2017 uvedl, že je Karviná kvalitnější, než Opava, se kterou se z Fortuna:ligy poroučel. "Karvinou jsem sledoval, vím, že hodně utkání prohráli o gól. My jsme v minulé sezoně s Opavou dostávali poměrně větší dardy, takže si troufám tvrdit, že karvinský tým je kvalitnější. Ale všechno se ukáže až na hřišti," připomněl zkušený středopolař.

Tým, který za celou podzimní část ani jednou nezvítězil, otevírá jaro nejtěžším možným výjezdem, a sice ve vršovickém Edenu, kde je doma úřadující šampion a nynější lídr soutěže. "Musíme začít co nejdříve vyhrávat. A nejlepší je, že první jarní zápas nás čeká na Slavii, tam máme o motivaci postaráno. Nemáme co ztratit, takže to bude pro nás super zápas," doplnil Holík.

V Praze se od karvinského mužstva nic čekat nebude. O osm dní později na domácí půdě proti sklářům trenéra Jiřího Jarošíka to ale bude úplně jiné. Tam už půjde skutečně o hodně.

Látal s Kučerou si stahují na polskou záchranářskou misi i Hybše. Povede se jim ulovit někoho z Baníku?

Zdroj: mfkkarvina.cz