Šín? Možná největší objev ostravské zimní přípravy. Svou cestu vidí stejně jako sportovní ředitel Baníku

Šín? Možná největší objev ostravské zimní přípravy. Svou cestu vidí stejně jako sportovní ředitel Baníku

Sedmnáctiletý dorostenec Baníku Matěj Šín sice původně počítal s tím, že bude pendlovat mezi ostravskou devatenáctkou a béčkem, nicméně protože na sebe upozornil v letošní Tipsport lize, nakonec si ho Ondřej Smetana vytáhl do áčka a vzal ho na turecké soustředění.

Do Antalye letěl sám, protože tým už byl na místě. "Byla to síla. Rodiče tomu, že poletím do Turecka, nemohli uvěřit, dělali si ze mě legraci. Říkali, že je to příběh na knihu. A myslím, že tomu nevěřili až do chvíle, kdy jsem jim ukázal letenky. Taťka mi hned ukázal nějaké základní turecké fráze, jako dobrý den, ahoj, děkuji, dostal jsem nějaké peníze na cestu a vyrazil jsem. Že jsem teď v Turecku, to je pro mě příjemné překvapení," popsal své poslední dny talent Baníku, jehož slova vyšla na fcb.cz.

Jak ho v zahraniční přijalo první mužstvo, které ve Fortuna:lize přezimuje na páté pozici? "Kluci mi okamžitě nabídli pomoc. Prý s čímkoliv, co bych potřeboval. Cítím tady v tom týmu skvělou atmosféru. Trenér mi řekl, ať hraju sebevědomě, ať nemám zbytečný respekt a hraju si to svoje. První trénink byl hodně ostrý. Hráli jsme šest na šest, kondiční hry, a to jsem teda s kondicí hodně zápolil. Už jsem nemohl, to bylo hodně dobré. Určitě je to obecně mnohem rychlejší a soubojovější. Musím si na to zvyknout. Jinak bych řekl, že se to dá… Tréninky jsou ostřejší, ale na to už jsem zvyklý z B-týmu, kde se hodně zajíždíme," pokračovala na fcb.cz perspektivní naděje z Bazalů.

Pár minut si připsal také v přípravě s polským Lechem Poznaň. "Byl jsem mezi náhradníky a nepočítal jsem, že si zahraju, protože trenér nám říkal, že chce, aby celá jedenáctka odehrála celý zápas a střídat že se nebude. Ale že máme být připraveni, kdyby se něco stalo a střídat by se muselo. Rozcvičoval jsem se, s ničím jsem ale nepočítal a najednou volali moje jméno. Vůbec jsem si nemyslel, že mě do toho hodí. Vždyť jsem v noci přiletěl, kvůli posunu jsem toho moc nenaspal, ráno trénink, odpoledne zápas. Takže jsem si myslel, že to ještě nepřijde. A přišlo. Byl jsem samozřejmě rád. Hodně rád. Byl to točák. Potřeboval jsem se trochu rozkoukat, do toho nějaký ten souboj, a pak jsem vlastně ještě kopal penaltu," připomněl Šín, který v duelu zahodil pokutový kop, neboť nastřelil jen tyčku.

Účastnit by se měl i úterního střetu s Kisvardou. "Vypadá to tak, že bych mohl. Moc se těším. Beru to jako test sama sebe. Ten zápas mi ukáže, jak na tom jsem a co všechno mi ještě chybí," doplnil.

Po návratu do Slezska by měl ale i tak pokračovat v béčku. "Pan Grussmann mi říkal, že nejdříve se posunu do béčka, abych si tam navykl na ten dospělý fotbal. A pokud to půjde, pokud tu třetí ligu zvládnu a půjdu výkonnostně nahoru, že pak by mohl přijít posun výš. Máme na to se sportovním ředitelem úplně stejný názor," uzavřel na fcb.cz teenager.

Jablonečtí vyrazili do Španělska bez 5 hráčů. Důvodem jsou drobné šrámy, léčba i jednání o přestupu...

Zdroj: fcb.cz