Alijagič by ocenil, kdyby se o něj Tecl staral jako o Kuchtu. Podle Trpišovského by mohl mít stejný styl jako Vardy

Alijagič by ocenil, kdyby se o něj Tecl staral jako o Kuchtu. Podle Trpišovského by mohl mít stejný styl jako Vardy

Nejlepší střelec druhé nejvyšší soutěže Denis Alijagič (18) se aktuálně v Portugalsku pere o místo v prvním mužstvu Slavie. Pokud se mu to podaří, jaro už ve Vlašimi nedokončí.

"První náznaky byly už v průběhu sezony ve Vlašimi, ale nakonec jsme se domluvili s Přémou Kovářem, že to začneme řešit až úplně po konci podzimu. Pak jsme si sedli, řekli si varianty, které se nabízely, protože se ozývaly i nějaké další prvoligové týmy, které o mě stály. Řekli jsme si, že to vypadá, že by Kuchta mohl odejít. Takže se pokusím tu zabojovat o místo, s tím jsem sem také odjel," vyprávěl v interview pro web slavia.cz perspektivní teenager.

Ten dostal během letu do Portugalska od hlavního kouče vzkaz, na čem by měl zapracovat. Co na něm bylo? "Hlavně abych se zaměřoval na pohyb bez míče a byl aktivní, protože všichni víme, že ve Slavii to je jeden z nejdůležitějších aspektů a její hra je na tom založena. Potom jsme se dohodli, že si mám zažádat o sestřih akcí Jamieho Vardyho z Leicester City, protože bych mohl mít podobný styl hry, jako má on," přiblížil na stránkách slavia.cz Alijagič, jenž makal i přes svátky.

Od současných forvardů lídra Fortuna:ligy se může pořád dost naučit. "Nastoupil jsem do přípravy a mám tady velkou konkurenci, ať už to je Michael Krmenčík, Ivan Schranz nebo Stanislav Tecl. Od každého se snažím okoukávat to, co mají dobrého a zároveň se snažím ukázat, co jde mně. Chtěl bych napodobit Kuchtu v tom, aby si mě Standa Tecl, který je skvělý kluk, vzal pod svá křídla a staral se o mě, jako se staral o něj. To je můj cíl. Chci ukázat, že dokážu být platný pro tým, že mi nevadí konkurence. Že dokážu být týmový hráč," přidal na klubových stránkách ofenzivně laděný talent.

Vlašimský kouč Martin Hyský o něm vyprávěl, že je velkým dříčem a že ho musí na tréninkových jednotkách krotit. "Momentálně mi je 18 let a dřív mi trenéři vyčítali, že jsem talentovaný, ale nemakám tolik na sobě, takže jsem si to urovnal v hlavě a uvědomil jsem si, že do profesionálního fotbalu to je potřeba. Když jsem četl knížky o Ronaldovi a dalších profesionálních sportovcích, tak jsem se dočetl, že dřina je nejvíc. Od nějakých svých šestnácti let se snažím dělat hodně věcí mimo tréninkový proces a myslím si, že to je to, co mě nejvíc posouvá. Ve Vlašimi jsem to měl tak, že jsem se domlouval s trenérem Hyským a kondičním trenérem, že když jsem dojel do Prahy, tak mi nezakazovali mít ještě nějakou svoji osobní fázi. Chodil jsem dvakrát týdně do posilovny, tak jsem měl ještě nějaký technický nebo střelecký trénink. Trenérům to vůbec nevadilo, snažili jsme se to nějak korigovat a myslím, že jsme uspěli," ozřejmil na slavia.cz bývalý hráč Sparty i Unionu Beroun.

Jaké má cíle pro zbytek portugalského soustředění? "Začátkem nového roku, kdy jsem se dozvěděl, že pojedu s A-týmem na soustředění, tak mám v hlavě jen jednu myšlenku, a to je se udržet v kádru, na jaře postupně začít nastupovat a vstřelit nějaké branky a pomoct týmu. Ale samozřejmě vím, že na prvním místě je tým a ty branky přijdou potom. Sám jsem to zažil ve Vlašimi, kdy jsem ze začátku nenastupoval od prvních minut, ale vždycky jsem podporoval tým a pak, když jsem nastoupil, se mi dařilo. Chtěl bych na to navázat i tady a tímhle bych chtěl poděkovat Vlašimi, celému týmu i realizačnímu týmu za to, jak se tam o mě starali a jakou minutáž mi postupně dávali a já se mohl ukázat v dospělém fotbale," zakončil na slavia.cz nový kandidát na slávistický hrot.

30 milionů, Lischka a 15 procent z dalšího přestupu? Na to "Rosa" nepřistoupil a Sor zůstává tam, kde je...

Zdroj: slavia.cz