Přírodní tráva je přírodní tráva, pochvaluje si španělské soustředění jeden z nejzkušenějších hráčů Jablonce Krob

Přírodní tráva je přírodní tráva, pochvaluje si španělské soustředění jeden z nejzkušenějších hráčů Jablonce Krob

V lize jsou po podzimu na barážových příčkách, Miroslav Pelta se topí v problémech s justicí, v zimním přestupovém období Jablonec pustil oba své podzimní hrotové útočníky: Doležala i Čvančaru. Na jarní část soutěže se ale kádr Petra Rady připravuje ve slunném Španělsku.  

Připravit se co nejlíp na jarní boje, ve kterých tentokrát Jablonci půjde o záchranu. To je úkol, se kterým FK Jablonec odletěl do Španělska. Zatímco Zlín nebo třeba Karviná sázejí na domácí podmínky, Jablonec vyjel za teplem. A lepšími terény.  Což si hráči nemůžou vynachválit. “Je to obrovský rozdíl. Přírodní tráva je přírodní tráva. Líp se na tom běhá, hraje, na suché umělce se to zasekává a drhne to, nemá to s fotbalem nic moc společného. Jsme tady letos první tým a je to znát. Až my pojedeme za deset dní pryč, tak taky bude vypadat jinak, ale pořád bude hodně kvalitní,” svěřil se klubovým stránkám jeden z vejzkušenějších členů Radova kádru Jan Krob s tím, že v Jablonci by se tým se na trávu určitě nedostal. 

Soustředění ve Španělsku by mělo být už především o fotbalových věcech. Doteď se svěřenci trenéra Rady věnovali spíše hrubé přípravě, kterou si zpestřili třemi přípravnými zápasy. V Tipsport lize Jablonec nejprve podlehl Dukle (2:3), poté ale porazil béčko Sparty (3:2) a přehrál i Bohemians (3:1). “Bylo to lepší než pořád chodit běhat. Zápasy určitě splnily účel, jaký jsme měli v plánu. Myslím si, že všechny tři byly kvalitní zápasy. Bylo tam i dost fotbalových věcí i přes únavu, ale samozřejmě byly i chyby. Od toho to je příprava. Teď to budeme pilovat tady ve Španělsku a zápasy tady musí být ještě mnohonásobně lepší než na Xaverově,” hodnotí Krob.

Na soustředění ve Španělsku mají Jablonečtí naplánované tři připravné zápasy. S gibraltarským Lincoln Red Imps, který si stejně jako Jablonec na podzim zahrál základní skupinu Konferenční ligy. S Lokomotivem Moskva, kam na začátku ledna přestoupil slávista Jan Kuchta. A konečně s dalším ruským týmem, FK Rostov. A kádr se na další mezinárodní konfrontaci těší. “I před dvěma lety jsme tady měli kvalitní zápasy. Myslím si, že to budou náročné zápasy, ale hodně kvalitní. Těšíme se na to, protože s takovými týmy se taky nehraje každý týden. Teď, jak jsme hráli v evropské skupině, jsme si to zkusili a viděli jsme, že s nimi můžeme hrát vyrovnanou partii. I když přáteláky jsou malinko jiné, ale těšíme se na to moc,” uzavírá Krob.

zdroj: fkjablonec.cz