Hrajete fotbal i v zimě? Věnujte pozornost správnému oblečení!

Hrajete fotbal i v zimě? Věnujte pozornost správnému oblečení!

Zelená je tráva, fotbal to je hra... Slova známé fotbalové písničky počítají s tím, že fotbal se hraje jen na zelené trávě. Vy, jako správný fotbalista ale víte, že tak to rozhodně být nemusí! Ani zima vám totiž rozhodně nemusí vadit, abyste si svou milovanou hru pořádně užili. Základem je správné vrstvení. Funkční oblečení je základ.


Funkční oblečení je základ

Nejdřív je potřeba říct, že fotbal není snowboarding, to je jasné. Ve snowboardové nebo lyžařské bundě by se vám skutečně špatně pohybovalo. Co tedy na fotbalový trénink, když teploty atakují nulu a vy přesto máte vyběhnout na hřiště? Naprostým základem je dobré funkční spodní prádlo. Vyberte si ho však správně! Funkční prádlo totiž může být jak hřejivé, tak ochlazující. A vy samozřejmě potřebujete to z první (hřejivé) kategorie. Zároveň dbejte na to, aby bylo z materiálu, který bude dobře odvádět pot a podrží vás i v tom největším zápřahu! Termoprádlo by mělo být přiléhavé, aby vás neobtěžovalo a nepohodlně se nekrabatilo pod dalšími vrstvami. 

Druhou vrstvu, která vám skvěle poslouží a nebude vás nijak omezovat, jsou pánské elastické kalhoty. Ty můžete doplnit krátkými kalhotami od dresu. Na horní část těla se vám vyplatí pořídit dres s dlouhým rukávem. Nebo si obléci dlouhý rukáv a na něj dres s krátým rukávem. 

Pokud jsou teploty skutečně nepříjemné, můžete si, alespoň na začátek tréninku, pomoci lehčí bundou. Ta vás podrží do momentu, než se začnete zahřívat a budete ji moci sundat. 

Bez pořádných doplňků se neobejdete

Ať už hrajete fotbal, nebo jste "jen" na tréninku, studené ruce rozhodně nejsou nic příjemného. Proto si kupte kvalitní, ale zároveň lehčí rukavice. Zahřejí vás, ale nebudou vás nijak omezovat ve vašich aktivitách. Opravdu široký výběr rukavic najdete na https://www.eobuv.cz/doplnky/kozena-galanterie/rukavicky.html

A jdeme směrem nahoru! Další část těla, kterou potřebujete před chladem chránit, je krk. Poslouží vám k tomu buď šátek, nebo šála. Výbornou sportovní vychytávkou, která vás zahřeje a zároveň vám rozhodně nebude překážet je tak zvaný nákrčník nebo tunel. Kus oděvu, který jednoduše přetáhnete přes hlavu a nemusíte řešit žádné koukající a vlající konce, jako je tomu třeba u šály. 

Co na hlavu? Samozřejmě čepici nebo čelenku. Záleží na vás, co je vám pohodlnější a co preferujete. Čepice ani čelenka by neměly být příliš teplé, abyste se zbytečně nepotili a nezpůsobily vám tak spíš nepříjemnosti. Mohou být z lehčího materiálu, ale uvidíte, že i tak je oceníte. Studené čelo a mrznoucí uši nejsou totiž vůbec nic příjemného! Tu pravou čepici pro vás si určitě najdete na https://www.eobuv.cz/sport/doplnky/cepice.html

A co nohy? 

Je vám jistě zcela jasné, že ani vaše nohy se bez pořádného a kvalitního zateplení prostě neobejdou. Základem jsou dobré kopačky. V dnešní době už velmi snadno seženete zimní kopačky, které udrží vaše nohy i v období menších mrazíků. Pomoci si můžete také kvalitními ponožkami. A ještě lépe podkolenkami! Vybírejte takové, které jsou funkční a mají vlastnosti, které potřebujete. Zahřejí vás, ale nebude se vám v nich zbytečně potit noha!

S takto kvalitní zimní výbavou se nemusíte bát vyběhnout na hřiště ani v pořádné zimě! Nezapomeňte si termosku s horkým čajem, který vám o přestávce jistě přijde k duhu!