Barcelona touží po Oscarovi! Vnímám to jako velkou šanci, říká Brazilec s tím, že je ochoten se vzdát části platu

Barcelona touží po Oscarovi! Vnímám to jako velkou šanci, říká Brazilec s tím, že je ochoten se vzdát části platu

Brazilský ofenzivní šikula Oscar, který před pár lety válel v dresu Chelsea, by se už brzy mohl vrátit do Evropy. A to na stále dost prestižní adresu, do slavné Barcelony. Kvůli tomu, aby tenhle transfer vyšel, je prý ochoten přistoupit i na výrazné snížení své gáže. 

Oscar opustil Evropu už před pěti lety, kdy zamířil z Chelsea do Číny, teď by se však mohl na kontinent vrátit. Tedy v případě, že ukončí své finančně lukrativní angažmá v Šanghaj Port a vydá se do Barcelony, která má o něj eminentní zájem. 

A lasu z Katalánska by se evidentně nebránil ani on sám. „Ano, vím o tě nabídce. Barcelona oslovila mého agenta, navíc v Číně se fotbal znovu rozjede až v březnu, takže by to dávalo smysl. Barca má však potíž s registrací nových hráčů, což by to celé mohlo zkomplikovat," řekl Oscar pro TNT Sports.

Je mu jasné, že ve 30 letech už s ním katalánský celek neplánuje spojit budoucnost na dlouhé časy, ale že ho potřebuje jako okamžitou výpomoc. Kontrakt by tak měl trvat do konce sezony. 

"To by nebyl problém. Naopak to vnímám jako velkou šanci pro mě i pro Barcu. Je skvělé, když se o vás zajímá tak velký klub. Nejdřív ale musí vyřešit registraci nových hráčů. Až tak učiní, určitě budu rád, pokud se mé hostování zrealizuje," má jasno Oscar.

Nepochybuje o tom, že má klubu stále co nabídnout. "Jsem zkušenější a vyzrálejší než dřív. To Barca má v kádru hodně mladíků, takže někdo takový by se jí nejspíš celkem hodil. V Šanghaji se mám však skvěle, rozhodně si nemám na co stěžovat," pronesl Brazilec, který si v Číně přijde na 540 tisíc liber týdně.

"Je mi jasné, že v Barce bych musel s platem trochu dolů. S tím počítám. Hlavně se ale musí domluvit kluby mezi sebou. Až potom můžeme mluvit o tom, jak to bude se mnou," konstatoval Oscar.

Zdroj: TNT Sports