Fotbalové znovuzrození po odchodu ze Sparty? Vindheim v prvním zápase za Schalke zaznamenal bilanci 1+1

Fotbalové znovuzrození  po odchodu ze Sparty? Vindheim v prvním zápase za Schalke zaznamenal bilanci 1+1

Ve Spartě svůj potenciál nenaplnil. A byť Letenské podle všeho přišel na nemalých 33 milionů korun, mnozí fanoušci se ptali, jestli nějaký potenciál krajní bek Andreas Vindheim vůbec měl. Nor těmto pochybovačům z druhé německé bundesligy poslal poměrně jasný vzkaz.  

Jeden gól, jedna asistence a návdavkem participace na dalších dvou gólech. Takovou bilanci si ve své soutěžní premiéře v dresu týmu z  Gelsenkirchenu po přestupu ze Sparty připsal Andreas Vindheim. Hráč, který během necelých tří sezón ve Spartě odehrál 44 ligových zápasů, ze kterých si odnesl nikterak přesvědčivou statistiku 3+6 se hned na úvod svého německého angažmá blýskl velmi povedeným výkonem. Kterým pomohl udržet Schalke v boji o návrat do nejvyšší německé soutěže, kde se rýsuje velmi vyrovnaný dostih minimálně hned šesti týmů. 

"Lepší start jsem si nemohl přát," komentoval výhru 5:0 svého Schalke nad Aue šestadvacetiletý hráč po zápase do mikrofonu televizní stanice Sky. "Jsem velmi rád, že jsem týmu pomohl svými góly. Ale nejdůležitější byly tři body," dodal hráč.  Vindheim též “kupodivu” posbíral velké ovace od svých nových nadřízených. "V poslední době jsme hráli hodně z levé strany," upřesňoval logiku za posilou ze Sparty sportovní manažer  Rouven Schröder pro Sport1. Proto potřeboval podepsat hráče, který by posílal ostré míče z pravé strany. "Byl to úžasný výkon. Posila dorazila," konstatoval Schröder. 

Podobně hodnotil Vindheimovu premiéru  i trenér týmu.  "Dává nám větší volnost při přečíslování, tak jak chceme soupeře přehrávat," vysvětloval trenér S04 Dimitrios Grammozis. Samotný úspěšný debutant v modrém dresu zůstává při zemi. "Snažil jsem se podporovat ofenzivu a dělal jen to, co po mně trenér chtěl," konstatuje lakonicky Vindheim. Jeho angažmá v Německu nicméně díky tomu začíná mnohem lépe, než skončilo to české. 

zdroj: RevierSport.de