Příprava na Schickův odchod za lepším? Leverkusen podepsal celou Evropou poptávaného Iránce ze Zenitu

Příprava na Schickův odchod za lepším? Leverkusen podepsal celou Evropou poptávaného Iránce ze Zenitu

Chtěli ho v Newcastlu a probíral jsem i na dalších anglických adresách, dokonce snad i v Arsenalu, zájem o něj byl podle všeho ve Španělsku i Itálii. Nakonec Sardar Azmun z ruského Zenitu Petrohrad podepsal německému Bayeru Leverkusen. Konkurence jednoho z nejžhavějších ofenzivních “objevů” podzimu v podobě Patrika Schicka se zjevně nebojí!  

Přezdívají mu iránský Messi. další tvrdí že na Messiho je se svými 186 centimetry příliš vysoký a připodobňují jej spíše k perské podobě Zlatana Ibrahimoviče. Ať je jeho znamější předlohou kdokoliv, sedmadvacetiletý Sardar Azmoun si začíná vydobývat pozici v hlavách evropských fotbalových fanoušků i na vlastní jméno. A po přestupu na trase Zenit Petrohrad - Bayer Leverkusen by od léta měl se svou fotbalovou kvalitou seznamovat fandy i experty v německé bundeslize. Kde mi, při předpokládaném přestupu za lepším, uvolní místo český ostrostřelec Patrik Schick.

Sto čtyři ligových zápasů za Zenit, 62 gólů a 38 asistencí. Ligová bilance Sardara Azmouna v nejvyšší ruské soutěži, která je známá spíše svým defenzivním naturelem, téměř bere dech. Nyní ji bude potvrzovat v odenzivnější, leč poněkud náročnější německé lize. Podle Transfermarktu má odhadovanou tržní hodnotu 25 milionů eur, Bayer a jeho sportovní manažer Rudi Völler jej díky končící smlouvě na břehu Něvy získali zdarma. A mnou si ruce, vyfoukli řadě evropských klubů poptávané zboží. O Azmounovi se diskutovalo v řadě klubů.

Pro Bayer jde o výbornou přípravu na předpokládaný odchod Patrika Schicka. Ten svými výkony na loňském Euru plus sedmnácti podzimními a jedním jarním gólem nalákal ke své osobě řadu zájemců a předpokládá se, že v létě se odehraje velký přestup, Kdy o Schicka by mohly mít zájem kluby jako Manchester City, Arsenal, Borussia Dortmund nebo dokonce Paris Saint-Germain. Přičemž cena by se mohla pohybovat nad šedesáti miliony eur. Náhradu Leverkusen získal dopředu. A zdarma.

zdroj: Goal.com