Plavšič patřil mezi 3 nejlepší hráče kempu, tvrdí Trpišovský a plánuje další pohyby v kádru

Plavšič patřil mezi 3 nejlepší hráče kempu, tvrdí Trpišovský a plánuje další pohyby v kádru

Dlouhých devatenáct dní strávili v portugalském Algarve slávisté. Nyní se vracejí domů, kde příští víkend rozehrají jarní část, která by je měla přivést ke čtvrtému titulu v řadě. A podle trenérů pro úspěch nemohli udělat více.  

“Absolutní spokojenost se vším. Jak říkali kluci, jsme v prostředí, které známe. Musím říct, že to bylo nejlepší soustředění, na kterém jsme byli. Bez zranění, skvělá práce od všech hráčů i lidí, co tu byli. Udělali jsme spoustu práce, nepamatuju si, kdy jsme měli ke všemu takové podmínky,” pochvaloval si po skončení soustředění hlavní kouč sešívaných Jindřich Trpišovský. Jeho zimní přípravy jsou přitom mezi fotbalovými experty pověstné a ač slávisté neodehráli v Portugalsku žádné oficiální přípravné utkání (naplánované zápasy se švýcarským Servette a chorvatským Hajdukem byly zrušeny) lze očekávat, že tým připraven bude. 

Nyní trenér Trpišovský předpokládá určitý pohyb v kádru. “Řekli jsme si nějaká jména, které bychom uvolnili, protože doufáme, že během zhruba měsíce se k nám připojí Lukáš Provod, David Hovorka a Ondra Kúdela. Teď je to hlavně o těch mladších hráčích, kterým nechceme zavřít cestu do klubů, které o ně projevili zájem třeba v lize. Jde o ty hráče, kteří odehráli půlrok ve Vlašimi, teď absolvovali kemp a viděli nároky toho, jaké zatížení zvládají třeba hráči z reprezentací, kde se musí zlepšit. Spíš jde o to je uvolnit včas do klubů, které o ně mají zájem, protože za dva týdny začíná liga,” popisuje plány následujících dnů Trpišovský, kterého čeká cizelování základní sestavy pro úvodní zápas s Karvinou. A někteří na podzim spíše sporadicky účinkující hráči si dost hlasitě říkají o místo v základu. 

Třeba Srdjan Plavšič, který se nečekaně objevil na místě levého obránce. “Byl samozřejmě skvělý, velice produktivní. V těch zápasech byl možná nejlepší hráč. Na druhou stranu se ti hráči trošku znají, tenhle zápas byl nahoru a dolu, trošku jiný, než se pak hrají ty ostré zápasy. Ale jsme rádi, že v té nouzi, kterou na tom postu máme, je taková varianta. Myslím, že Srki patřil mezi tři nejlepší hráče tohohle kempu,“ konstatoval na závěr rozhovoru pro kubový web Trpišovský.

zdroj: slavia.cz