Jak blízko byl v minulosti Škrtel příchodu do Sparty a bude ho možno vidět v barvách Spartaku i příští sezonu?

Jak blízko byl v minulosti Škrtel příchodu do Sparty a bude ho možno vidět v barvách Spartaku i příští sezonu?

Martin Škrtel, jenž se se svým vysněným klubem Spartakem Trnava pere ve slovenské lize o čelní příčky a do jarních bojů půjdou ze druhé pozice, nebyl ve své době daleko příchodu do Sparty.

S letenským "S", respektive jeho sportovním ředitelem Tomášem Rosickým, jednal dle svých slov hned dvakrát. Kdy se tak stalo?

"Před dvěma i třemi lety. Nejblíž jsme k tomu byli, když jsem předčasně ukončil působení v Atalantě. Ozvala se mi Sparta, vážně jsem o tom přemýšlel, ale pak se mi ozval Başakşehir a priorita má i celé rodiny byla zůstat v Turecku. Nabídky od pana Křetinského a Tomáše Rosického jsem si vážil, byl jsem za ni vděčný. Dost o mě stáli. Poděkoval jsem jim a rozhodl se jinak," informoval na webu idnes.cz sedmatřicetiletý stoper s dlouhou minulostí v Premier League.

Podle svých slov si bývalý reprezentant našich východních sousedů při jednání s dvanáctinásobným šampionem české nejvyšší soutěže vzpomněl také na to, jak ho sparťanští fanoušci vypískali během pohárového střetu s Liverpoolem.

"Pamatuji si, že když jsem za Liverpool nastupoval, celý stadion Sparty pískal. Byl to následek toho, že jsem tam předtím hrál se Slovenskem, porazili jsme Česko 2:1 a fanoušci to brali zřejmě citlivěji. Byla by otázka, jak by na můj příchod fanoušci zareagovali. Věřím, že bych je výkony přesvědčil, že by už nepískali, ale tleskali," ukázal sebevědomí rodák z Handlové, jenž kromě Reds prošel také Fenerbahce či Zenitem Petrohrad.

Trnava se s jeho podzimním příchodem nepochybně zvedla. Bude jí pomáhat také v ročníku 2022/2023? "Já to neřeším, užívám si, že jsem tady, opět součástí mužstva. Do konce sezony jsou čtyři měsíce. Věřím, že mi bude sloužit zdraví a po úspěšné sezoně, pro mě i pro klub, se k tomu vrátíme a řekneme si co dál," uzavřel na idnes.cz vytáhlý střední obránce se třemi vybojovanými trofejemi z tureckého, ruského a anglického prostředí.

Nejvíc času teď trávím asi s Minčevem, říká uzdravený Højer. A co jeho nejoblíbenější Češi?

Zdroj: idnes.cz