Čelůstka: Smlouvu mám ještě na rok a půl, mám v plánu zůstat ve Spartě a přičinit se, aby titul získala už letos

Čelůstka: Smlouvu mám ještě na rok a půl, mám v plánu zůstat ve Spartě a přičinit se, aby titul získala už letos

Dvaatřicetiletého stopera Ondřeje Čelůstku čeká velmi výživné jaro. Se Spartou je stále ve hře hned ve třech soutěžích a zapomínat se nesmí ani na očekávanou reprezentační baráž o světový šampionát v Kataru.

"Jsou to samozřejmě velké mety. Pokud jde o titul, v lize jsme tři trochu odskočení od ostatních. Bude to boj, myslím, že tentokrát se klidně může rozhodovat až do posledního kola. A my uděláme všechno, aby se titul po delší době na Spartu vrátil. Také postup na MS je velká výzva, nikdo z naší generace ho ještě nezažil," připomněl na sport.cz bývalý zadák Zlína či Slavie.

Únor bude pro dvanáctinásobného mistra české ligy klíčový. Kromě Fortuna:ligy ho totiž čeká ve čtvrtfinále MOL Cupu Slavia a v Konferenční lize zase nevyzpytatelný Partizan Bělehrad...

"Říká se, že ukázaná platí. Až podle úvodních jarních zápasů budeme umět odpovědět lépe. Rozpoložení týmu je zatím nicméně dobré. Jde o to, abychom si tady ve Španělsku proti ruským soupeřům ověřili, kde a v čem se ještě musíme zlepšit," doplnil na sport.cz čtyřiadvacetinásobný reprezentant Česka, jenž už se živil fotbalem také v Itálii, Turecku, Anglii i Německu.

A čeho všeho by ještě starší bratr pardubického Tomáše Čelůstky ve své kariéře rád dosáhl? "Moc dál bych se nedíval. V sezoně mám dva hlavní cíle. Jednak titul se Spartou, a pak postup na mistrovství světa s reprezentací. Uvidíme, co bude v létě, všechno si vyhodnotíme. Smlouvu mám ještě na rok a půl. Mám v plánu zůstat ve Spartě a přičinit se, aby titul získala již letos," zaznělo z úst ostříleného defenzivního specialisty s trojkou na dresu, jehož stanovisko nabídl portál sport.cz.

Při tréninku je radost na něj koukat, cítím, že ho to baví, chválí Jarolím veterána Škodu. Co ho ale mrzí?

Zdroj: sport.cz