Plavšič? Jak znám jeho bojovnou srbskou povahou, jsem si jistý, že bude lepší a lepší a pomůže týmu, tvrdí Stanciu

Plavšič? Jak znám jeho bojovnou srbskou povahou, jsem si jistý, že bude lepší a lepší a pomůže týmu, tvrdí Stanciu

Nicolae Stanciu zasáhl během prvních pěti měsíců sezony do 34 zápasů, což není úplně málo a sám rumunský reprezentant to na sobě pořád cítí.

Dlouhý kemp v Portugalsku mu však v žádném případě nevadil. Čerpat z něj totiž bude ve druhé polovině soutěžního ročníku 2021/2022...

"Myslím, že kdybychom zůstali v Praze, nemohli bychom trénovat tak dobře, protože hřiště nejsou v dobrém stavu. Mně to je jedno, jestli jsme tam byli dvacet nebo čtrnáct dnů, já jsem rád, že jsem s týmem," ozřejmil na webu slavia.cz exsparťan.

Jak ho vůbec uspokojil vývoj podzimní části sezony? "Byl to těžký začátek. Myslím tu část, kdy jsme nepostoupili do Ligy mistrů ani do Evropské ligy. Ale myslím si, že potom se nám dařilo dobře. Začalo se nám dařit i v lize a v Evropské konferenční lize. Myslím si, že rok jsme zakončili dobře, ale bylo to velmi náročné," doplnil na slavia.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského.

S výkony sešívaného "S" postupně rostly i výkony špílmachra z Edenu. "Vždycky je prostor pro zlepšení. Ale pokaždé, když jdu na hřiště, se snažím dělat maximum, abych pomohl týmu. Ale jak jsem říkal, někdy to není lehké, protože když netrénujete s týmem a máte reprezentační pauzu, kde hrajete všechny zápasy, je těžké vždy podávat nejlepší výkony. Nemáte po několik měsíců volno, abyste si vyčistil hlavu a odpočinul si. Ale myslím, že to bylo dobré," přidal kolega Ševčíka, Provoda či Holeše.

Jedním ze tří nejlepších hráčů portugalského soustředění byl podle názoru hlavního trenéra další bývalý sparťan Srdjan Plavšič, který přitom neměl ve Vršovicích moc dobrý start. Stanciu má ze svého kamaráda proto velkou radost. "Srki měl zatím skvělé soustředění. Už když přišel, tak jsem říkal, že je to velmi dobrý hráč. Myslím, že každý potřebuje trochu času na aklimatizaci. Jak ho znám i s jeho bojovnou srbskou povahou, tak jsem si jistý, že bude lepší a lepší a pomůže týmu," zakončil na slavia.cz osmadvacetiletý středopolař.

Co dělá špičkový klub skutečně špičkovým?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.