Tato sezóna je velké zklamání, komentuje podzimní 13. místo Frydrych, aktuálně nejlepší střelec Guĺovy Wisly

Tato sezóna je velké zklamání, komentuje podzimní 13. místo Frydrych, aktuálně nejlepší střelec Guĺovy Wisly

Jejich ambice směřují do evropských pohárů. Podzimní třináctá příčka Wisly Krakow tomu nicméně příliš nenapovídá. Český bek Michal Frydrych i pod dojmem příchodů včetně českého reprezentanta Zdeňka Ondráška nicméně stále věří ve světlejší zítřky.   

Tým trénuje slovenský kouč Adrián Guĺa Čechům známý z Plzně, v kádru má trio Michal Frydrych, Jan Kliment, Marek Hanousek. I přesto se Wisle Krakow vůbec nedaří naplňovat ambice, které vedení do týmu vkládalo. “Je to velké zklamání. Sice jsme začali dobře, ale pak se nám některé zápasy nevydařily, spadlo sebevědomí, měli jsme hluché období, kdy nám to nešlo a už bylo těžké sbírat body. Teď přišlo čtyři pět nových hráčů, asi bude trvat, než si to sedne, ale doufám, že budou kvalitní a pomohou nám se posunout. Navíc máme dobrou pozici v poháru, tak snad tam nám to taky půjde,” přiznává v rozhovoru pro Deník Michal Frydrych s tím, že pro vedení je cílem předkolo evropských pohárů.

Což je kategorie, kde se Polákům, přes lepší finanční zajištění jejich fotbalu, stále nedaří českým klubům vyrovnat. “Já si myslím, že to je tím, že polské kluby před každou sezonou dělají řadu změn. Jak jsem řekl, třeba nám teď v zimě přišlo pět hráčů. A tak je to ve všech klubech. Přichází tu kluci i zadarmo. A je možné, že když pak dochází v brzké fázi sezony na předkola pohárů, nejsou tolik sehraní a připravení. S tím i souvisí koeficient, který není vysoký, když se kluby moc nedostávají do základních skupin,” analyzoval pro Deník Frydrych s tím, že polské kluby dokáží přivést jednoho či dva nadstandardní hráče což  české týmy v pohárech podle jeho názoru kompenzují týmovým pojetím.

Frydrych teď doufá, že během jara se Guĺovu souboru podaří i díky posilám významně vylepšit podzimní třináctou příčku, ze které to blíž než do pohárů má k sestupu. A že jej třeba některý z ofenzivních hráčů zbaví prozatímního titulu nejlepšího střelce týmu, který mu připadl poté, co pětigolový Yaw Yeboah odešel do týmu MLS Columbus Crew.

zdroj: Deník