Souček reprezentačním vůdcem? Je to muž na správném místě. Myslím si, že se na to hodí, říká Šilhavý

Souček reprezentačním vůdcem? Je to muž na správném místě. Myslím si, že se na to hodí, říká Šilhavý
OBSAHUJE VIDEO

Po Vladimíru Daridovi převzal reprezentační pásku Tomáš Souček, jenž povede národní tým v roli lídra také do důležité jarní baráže o postup na letošní světový šampionát do Kataru.

Pro záložníka West Hamu United jde o velkou zodpovědnost. "Pamatuji si, že mi jednou v přáteláku dal Dočky sám od sebe pásku, už to byla pro mě obrovská čest. Už je to možná dva roky zpátky. Moc jsem si toho tenkrát vážil, že přišel a dal mi pásku na ruku. Pak jsem byla kapitánem, když třeba Vladimír Darida nemohl hrát. A teď už je to oficiálně,“ uvedl v interview pro stránky repre.fotbal.cz "Suk".

Exslávista má zatím na svém kontě 46 mezinárodních vystoupení, 8 gólů a devět žlutých karet. Jen v roce 2021 zasáhl do šestnácti ze sedmnácti utkání. "Vzpomínám rád na ty úvodní zápasy, ty jsou nejvzácnější. Individuálně si toho cením, protože celý život dělám něco, abych se dostal do reprezentace. Teď navíc můžu nosit i kapitánskou pásku a dělat stejnou práci i pro všechny ostatní. Vážím si toho, ale zároveň jim to chci i vracet," přiblížil klubový svěřenec manažera Davida Moyese.

Žádná skrytá anketa, kdo by měl být novým kapitánem, podle slov Jaroslava Šilhavého neprobíhala. "Po odchodu Vládi jsme cítili, že Tomáš je ten nejvhodnější. Nikdo proti jeho kapitánství neprotestoval. Myslím si, že se na to hodí, má dostatečnou autoritu a je pořád stejně přirozený bez ohledu na to, jestli nosí pásku nebo ne. Je to muž na správném místě," uzavřel na webu fotbal.cz šedesátiletý trenérský odborník.

Csaplár buší do fotbalu, ale kámošů Nezmara a Chovance se zastává. Nikdo z nich blbce nedělá, můžou si za to sami

Zdroj: repre.fotbal.cz