Důrazný Kuchta se stal okamžitě hlavní střeleckou tváří Lokomotivu, jeho kvality uznal i sparťan Sáček

Důrazný Kuchta se stal okamžitě hlavní střeleckou tváří Lokomotivu, jeho kvality uznal i sparťan Sáček

Pětadvacetiletý exslávista Jan Kuchta, jenž opustil Fortuna:ligu kvůli ruské Premier League teprve před pár dny, zahájil své angažmá v Lokomotivu Moskva velmi dobře.

Rodák z Liberce se trefil jak při svém debutu proti Jablonci (1:1), tak ve svém druhém vystoupení proti Spartě (3:2), jejíž konto zatížil dokonce dvěma přesnými zásahy.

"Prokázal, že kvalitu má. Proto je tady. Je důrazný, dvakrát se prosadil, ale je asi jedno, kdo ty góly dal," uvedl po závěrečném hvizdu zklamaný sparťan Michal Sáček, jenž bývalého forvarda Slovácka, Teplic, Liberce či Žižkova dobře zná v rámci bojů na domácí mapě.

"Troufám si říct, že jsme určitě nebyli horší a nezasloužili si prohrát. Měli jsme dost šancí, ze strany tam létaly centry. Škoda, že produktivita nebyla taková. Byl to pro nás ale dobrý test," přidal po těsné prohře Sparty její univerzál Sáček, jenž je mimochodem vrstevníkem Kuchty.

Hlavní trenér nyní šestého týmu ruské ligy Markus Gisdol zatím musí být s výkony své čerstvé ofenzivní akvizice nepochybně spokojen, protože pokud jí něco chybí, produktivita to není.

A na pozoru se určitě musí mít i konkurence v podobě dalších ofenzivních tykadel Isidora, Kamana a Khlynova.

Ještě než se rozjede jarní část ruské Premier League (moskevská značka zajíždí 27. února na půdu Krasnodaru), čekají Kuchtu a spol. nejméně dva přípravné souboje proti Sarpsborgu a Molde.

Už nemám co ztratit, hlásí z Ontaria Graiciar, jemuž se po podzimních úvahách o konci kariéry vlila nová krev do žil

Zdroj: sparta.cz