Prostějovský Šmejkal: Na špici to není, tu máme daleko, ale u skoro nejvyšších příček se pohybujeme

Prostějovský Šmejkal: Na špici to není, tu máme daleko, ale u skoro nejvyšších příček se pohybujeme

Pro bývalého kouče Sokolova, Teplic i Vlašimi Daniela Šmejkala je Prostějov první moravskou štací kariéry. K hanáckému regionu přitom až tak daleko nemá...

"Asi před třinácti lety jsem v Olomouci studoval trenérskou licenci, takže tento kraj jsem aspoň trochu už znal. A nemám tu jediný problém. K práci trenéra cestování patří. Zatím jsou k nám tady všichni vřelí, snad to tak bude pokračovat," informoval na serveru isport.blesk.cz jednapadesátiletý odborník, jenž už nemůže počítat s útočníkem Filipem Žákem, jehož si vytáhly do ligy Teplice.

Nástupce Jiřího Jarošíka přezimuje v Prostějově na páté pozici, s tím, že baráž o první ligu je jeho týmu, v němž má své pevné místo i veterán Petr Jiráček, v současnosti vzdálena jen dva body...

"Ať už jste kdekoli a máte možnost hrát nahoře, je to příjemné. Na špici to není, tu máme daleko, ale u skoro nejvyšších příček se pohybujeme. O to je pak celková atmosféra lepší, než kdybyste hráli třeba o záchranu. Jsme rádi, že jsme se posunuli dopředu a máme šanci bojovat," přidal na stránkách Sportu desetinásobný reprezentant Česka, jenž si během hráčské kariéry zahrál také za Slavii, Plzeň, Norimberk či Uerdingen.

A co vytyčení konkrétních cílů? "Konkretizovat úplně nechci, ale máme dva body na baráž. Nemůžu říct nic jiného, než že se o ni pokusíme. Jinak bych byl alibista," zakončil na serveru iSport.cz Šmejkal, jehož tým má před sebou v brzké době další přípravné střety s Hanáckou Slavií Kroměříž, Viktorií Otrokovice, Senicí, rezervou Sigmy nebo Třincem a jaro ve FNL startují v úvodu března na půdě brněnského lídra.

Zbrusu nová liberecká posila se na Česko informovala u Tijaniho a Sora: Je to pro mě pocta, září Nigerijec

Zdroj: isport.blesk.cz

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.