Zbrusu nová liberecká posila se na Česko informovala u Tijaniho a Sora: Je to pro mě pocta, září Nigerijec

Zbrusu nová liberecká posila se na Česko informovala u Tijaniho a Sora: Je to pro mě pocta, září Nigerijec

Aktuálně devátý celek české nejvyšší soutěže využívá zimní přestávku nejen k přípravě hráčů na náročné jaro, ale i posilování kádru. Družina trenéra Luboše Kozla aktuálně absolvuje herní kemp v Turecku, ale již v příštím týdnu se po jejím návratu k týmu připojí jednadvacetiletý nigerijský legionář Ahmad Ghali.

Perspektivní africké křídlo si Slovan vyhlédl u našich východních sousedů a nakonec jej po dvouleté anabázi v Trenčíně odlovil do své kabiny. Člen nigerijské reprezentace do dvaceti let rád operuje na levé straně a v uplynulém týdnu v barvách někdejšího vlastníka slavil trefu v zimní Tipsport lize do sítě Vyškova.

„Jsem šťastný, že jsem podepsal smlouvu se Slovanem Liberec. Děkuji za tu šanci. Těším se, až se budu moct připojit k týmu. Je to pro mě pocta a doufám, že i dobrý krok pro mou fotbalovou kariéru,“ nechal se slyšet Ghali, který s Libercem uzavřel spolupráci na dva a půl roku.

České prostředí pro něj zase až tak cizí není, neboť dostal dobré reference od svých krajanů. „O českém fotbale mi leccos řekli moji krajané Muhamed Tijani nebo Yira Sor, kteří tu působí. Nějaká slova jsem se během dvou let na Slovensku naučil, tak snad mi to v začátcích pomůže,“ dodal rodák z města Kano.

Ve Viktorii měl Ekpai na zádech devadesátku a ve Slavii zase dvacítku. Proč si v Baníku vybral číslo 50?

Zdroj: fcslovanliberec.cz