Hrát jednoho dne s bráchou za Slovácko by bylo moc krásné jak pro nás, tak pro naše nejbližší, míní Sadílek

Hrát jednoho dne s bráchou za Slovácko by bylo moc krásné jak pro nás, tak pro naše nejbližší, míní Sadílek

Dvaadvacetiletý český reprezentant Michal Sadílek si aktuálně v rozjetém Twente Enschede nemusí na nic stěžovat. Kmenový záložník PSV Eindhoven se však do Nizozemska vůbec vracet nemusel, protože byl i v kontaktu se Spartou. Jak horký její zájem loni v létě vůbec byl?

"Jednání probíhala mezi Spartou a mým manažerem. Ale bylo to jen takové oťukávání, jaká je má pozice v PSV a jak bych se na to díval, kdyby se ten přestup uskutečnil. Což trvalo poměrně dlouho. Po telefonu jsem mluvil s Pavlem Vrbou i Tomášem Rosickým, ale byly to jen takové otázky, jak to se mnou vypadá, jakou bych měl pozici v týmu, takže nic konkrétního. Sparta ani nebyla v kontaktu přímo s PSV. Věděl jsem, že chci z PSV někam odejít, kde budu mít větší herní vytíženost a během toho se ozvalo Twente a za tři dny bylo všechno vyřízeno. To byl pro mě důkaz, že o mě opravdu stojí. Teď jsem rád, že jsem v Twente a nedívám se dozadu, co mohlo být," uvedl v interview pro tn.nova.cz odchovanec Slovácka.

Sám minulý ročník operoval v Liberci, kde se mu nevedlo špatně. Podještědské angažmá navíc zvolil i přesto, že se před ním otevírala možnost návratu do kádru Slovácka. "Slovácko bylo jedna z možností. Ale nakonec jsem zvolil Liberec i z důvodu, že jsem nechtěl konkurovat bráchovi Lukášovi, jelikož je také střední záložník. Na jednu stranu by nám to mohlo úplně krásně vyjít, že bychom si spolu zahráli, ale na druhou stranu by nám to mohlo uškodit. Dalším důvodem byly i evropské poháry, které jsme s Libercem hráli," vysvětlil na server tn.nova.cz univerzál s přezdívkou "vysavač".

Hrát se sourozencem v jednom mužstvu ho ale láká a v představách si maluje, že by se tak mohlo stát v budoucnosti právě v Uherském Hradišti. "Je to můj sen a myslím, že i bráchy, si jednou zahrát spolu. Pokud možno, tak nejlépe za Slovácko. Ale uvidím, jak se ta kariéra bude vyvíjet. Ale bylo by to moc krásné jak pro nás, tak pro naše nejbližší. Návrat do regionu by byla moje představa, ale samozřejmě člověk neví. Může to být i dřív, nebo vůbec. Samozřejmě moc bych si to přál a bylo by to ideální," nechal se slyšet Sadílek, jehož slova vyšla na tn.nova.cz.

Sám je v Twente na hostování do konce sezony a v červnu 2022 mu navíc končí dohoda také v Eindhovenu. Bude jeho nynější tým uplatňovat opci, nebo ne? "Teď to akorát řeší manažer David Nehoda, tak uvidíme v následujících týdnech. Já se pak dozvím určité detaily. Potom se nějak rozhodnu. Momentálně se soustředím pouze na Twente a chci odvádět ty nejlepší výkony. Nevím, jak to bude. Samozřejmě mám nějaké zprávy, ale ještě nic není definitivní. Nechávám to na manažerovi a myslím jen na fotbal a na to, co můžu ovlivnit," uzavřel na tn.nova.cz fotbalista, jenž se odebral do země tulipánů již v roce 2015.

Rozpolcení slávisté: Kuchta v Rusku, Stanciu do Číny. A že je netopýr létající krysa? Co krysy na West Ham Hillu?

Zdroj: tn.nova.cz