Táhlo mě to pryč, přiznává Pospíšil, který je mezi cizinci Jagiellonie rekordmanem. Proč změnil názor?

Táhlo mě to pryč, přiznává Pospíšil, který je mezi cizinci Jagiellonie rekordmanem. Proč změnil názor?

Třicetiletý špílmachr Martin Pospíšil si kroutí v Ekstraklase svou pátou sezonu v řadě a momentálně se honosí statusem cizince s nejvíce zápasy v historii Jagiellonie Bialystok.

Služebně nejstarším hráčem však bývalý záložník Sigmy, Plzně či Jablonce ještě není. "Ještě je tady náš kapitán a toho nedohoním nikdy, protože tady je už osmým rokem. Ale nedávno jsem překonal rekord, když jsem se stal cizincem s nejvíce zápasy v historii Jagiellonie. A ještě mi chybí nějakých 50 zápasů na Míšu Papadopulose, abych byl Čechem s nejvíce zápasy v Ekstraklase. Tak uvidíme, jestli ho překonám." uvedl v interview pro sport.cz dlouholetý kolega o rok mladšího Tomáše Přikryla.

I s Martinem Doležalem či Matějem Hybšem je aktuálně součástí polské nejvyšší soutěže hned sedmnáct českých krajánků. Jaké šanci dává svému bývalému spoluhráči z jablonecké Střelnice v Zaglebie Lubin? "Myslím, že by mu polská liga mohla sedět. On je soubojový typ, výborný ve hře zády k bráně. Takoví útočníci se tady vždy hodí. A řekl bych, že jich tady moc není. Dokonce jsem mu říkal, že je škoda, že nešel k nám, protože by se nám taky hodil. Samozřejmě záleží, jak bude hrát celý tým, jaký mu budou dělat servis. Když bude balony dostávat, už několikrát ukázal, že pokud má formu, dokáže míče do branky uklízet. Vyjma našeho vzájemného zápasu mu přeji, ať se mu daří a gólů dá co nejvíce, aby si tady udělal nějaké jméno. Jsem rád, že po takové době v Jablonci zkusí něco jiného. Osm let v jednom klubu je hodně, každý fotbalista potřebuje nějakou změnu, nový impuls a motivaci. Myslím, že to byl případ i Dolyho a že dostane novou chuť a góly zase začne dávat," zavěštil si na sport.cz bývalý mládežnický reprezentant Česka.

On sám chtěl svého času z Bialystoku pryč, když ale loni prodloužil kontrakt až do roku 2024, aktuálně to vypadá, že už ho to nikam jinam netáhne. Jaká je pravda? "Táhlo mě to pryč. Nebudu skrývat, že jsem o tom přemýšlel. Půl roku před koncem starého kontraktu jsem měl i hodně nabídek, z Turecka i Ruska. Jenže přišla pandemie a trochu jsem se toho zalekl. Nevěděl jsem, na čem budu a nechtěl jsem riskovat. Pak jsem od klubu dostal nabídku na nový kontrakt za podmínek, které jsem si určil a na které se zprvu moc netvářili. Ale nakonec došli k tomu, že za ty roky si to zasloužím a dohodli jsme se. Pak už nebylo o čem a rozhodl jsem se, že tady zůstanu. Samozřejmě ve fotbale nikdy nevíte, i když máte smlouvu. Ještě nejsem úplně nejstarší a kdyby se objevilo něco zajímavého, kdo ví. Ale teď mám dlouhý kontrakt tady, soustředím se na práci v Jagiellonii a na odchod nemyslím," uzavřela na serveru sport.cz opora jedenáctého týmu Ekstraklasy, který si v zimní přestávce dosud připsal tři remízové výsledky.

Plzeňský boss Šádek údajně nabízí Slavii perspektivního Šulce. Co by si za něj představoval?

Zdroj: sport.cz