Necelé dva roky studia přinesly ovoce a Kozáčik se může pochlubit nejvyšší brankářskou licencí UEFA

Necelé dva roky studia přinesly ovoce a Kozáčik se může pochlubit nejvyšší brankářskou licencí UEFA

Matúši Kozáčikovi se podařilo získat nejvyšší trenérskou licenci "UEFA goalkeeper A", s tím, že studiu se věnoval necelé dva roky pod vedením lektorů Miroslava Hýlla a Alexandera Vencela.

Současný plzeňský trenér brankářů vše dovršil na rodném Slovensku a to z jediného prostého důvodu. "V Česku se zatím studovat nedá, ale věřím, že také bude," pronesl bývalý gólman Plzně, Sparty i Slavie, který předtím u nás dostudoval alespoň nejvyšší brankářskou A licenci FAČR. "Jsem rád, že jsem mohl absolvovat obě licence. Zkušenosti to jsou velké a o to radši jsem, že jsem byl na obou," doplnil na webu fcviktoria.cz spolupracovník Michala Bílka s Pavlem Horváthem.

Nejvyšší licence UEFA by mu mohla otevřít trénování na nejvyšší úrovni po celé planetě. "V určitých fázích sezony byly bloky, kdy jsme se dostavili na absolvování kurzu. Kvůli koronaviru proběhla část také distančně. Jinak se ale jedná o určité prezentace a přednášky. Oba lektoři dělají školení pro FIFA a UEFA, hlavně Alexander Vencel má jakožto bývalý reprezentační brankář hrozně moc zkušeností a dodává velmi zajímavé materiály," pochválil svého učitele osmatřicetiletý nadřízený Staňka, Tvrdoně a Hrušky.

Když potřeboval studovat, zastupovali ho trenéři béčka. "Zvládlo se to, klub mi to umožnil. Za to jsem velice rád a klubu patří velký dík za podporu. Existuje kreditní systém. Když se vám za dané období podaří nasbírat dostatečný počet kreditů, licence se obnoví," ozřejmil Kozáčik, jehož licence má aktuální platnost do roku 31. prosince 2024.

Trénováním, jemuž se věnuje nějaké dva roky, se tak hodlá zabývat dál. "Trenéřina mě naplňuje a budu hlavně rád, když to se mnou bude bavit gólmany, když se nám bude dařit a kluci budou podávat kvalitní výkony a zlepšovat se. Za své svěřence jsem hrozně rád. Kluci makají na sto procent. Jsou to profíci, jedou naplno a pracují výborně," pochválil své podřízené Kozáčik, jehož slova nabídly stránky fcviktoria.cz.

Plzeňský boss Šádek údajně nabízí Slavii perspektivního Šulce. Co by si za něj představoval?

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.