Dnes je to tak, že členové vedení ke Spartě žádný vztah nemají, chodí tam jako do práce, říká Novotný

Dnes je to tak, že členové vedení ke Spartě žádný vztah nemají, chodí tam jako do práce, říká Novotný

Jedním z posledních hostů v Karlos Show byl jednapadesátiletý internacionál Jiří Novotný, který je díky čtrnácti získaným titulům absolutním rekordmanem soutěže.

Když se bývalý zadák Dukly, Ružomberoku, Blšan, Mostu, Liberce nebo Rubinu Kazaň pohyboval po prvoligových trávnících, jasným vládcem domácích kolbišť bylo "S" z Letné, v němž prožil řadu let.

Poslední primát však Sparta slavila před necelými osmi lety v roce 2014 a poslední tři tituly uzmul její odvěký rival z vršovického Edenu, s tím, že má nyní díky vedení v tabulce nakročeno ke čtvrtému prvenství v řadě.

Co tomu exstoper se čtyřiatřiceti mezinárodními starty, jehož jde stále zastihnout v 1. A třídě v barvách Viktorie Vestec, vůbec říká?

"Dřív to bývalo tak, že lidi ve vedení klubu k němu měli vztah. Dnes je to tak, že ke Spartě žádný vztah nemají," pronesl Deníkem Sport citovaný nynější asistent celku SK Rakovník 1903.

"Kolikrát, když tam přijdou ještě starší legendy než já, tak je ani nepoznávají. Chodí tam jako do práce," poukázal na absenci erudice i srdce Novotný, jehož ne až tak pozitivní slova nabídl portál iSport.cz.

Necelé dva roky studia přinesly ovoce a Kozáčik se může pochlubit nejvyšší brankářskou licencí UEFA

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.