Plánům Trpišovského už nerozumím, ze Stanciua by byl klidně Vietnamec, říká ostře Vízek

Plánům Trpišovského už nerozumím, ze Stanciua by byl klidně Vietnamec, říká ostře Vízek

Zpráva o tom, že přestup rumunského záložníka Nica Stanciua do Číny je už jen otázkou času, ho velmi překvapila. Zvlášť když transferová částka by ani neměla být žádná obrovská bomba, navíc ještě pro Slavii. O svůj názor se uznávaný kritik Ladislav Vízek podělil v rozhovoru pro eFotbal. 

"Je to pro mě dost zajímavé téma. Musím totiž říct, že plánům trenéra Trpišovského už opravdu nerozumím. Před čtrnácti dny tvrdil, jak je Stanciu skvělý a že na jaře bude ještě lepší. Měl to být pro něj klíčový hráč a teď ho za sto milionů pouští někam do Číny. Moc to nechápu a byl bych celkem rád, kdyby mi to někdo vysvětlil," řekl pro eFotbal Vízek.

Nejen jemu se zdá, že Slavia jde do zbytečného risku. Zvlášť když v zimě pustila i svého nejlepšího střelce Jana Kuchtu, jenž už řádí v dresu ruského Lokomotivu Moskva.

"No a vidíte, uplyne pár dní a odchází už i Stanciu.... Charakterově ho sice nemusím, ale pravdou je, že dělal góly i asistence. Asi si však Slavia až tak věří, že nepochybuje o tom, že titul zvládne udělat i bez nich," pokrčil Vízek rameny.

"Každého hned napadne, zda to Slavia nedělá proto, že nutně potřebuje získat peníze. Já si to sice úplně nemyslím, jenže ono to tak vážně vypadá. Proč by jinak pouštěla svého klíčového hráče, navíc ještě za stejné peníze, za které ho přivedla? Vždyť to nedává žádný smysl," namítá legenda. 

Fotbalově se Stanciu Vízkovi sice líbí, charakterově však nikoliv. "Už jsem jednou napsal, že je to prostě žoldák. A svůj názor jsem nezměnil," pousmál se internacionál.

"Je to hodně dobrý hráč, ale z fotbalu chce jednoduše vytřískat maximum, co půjde. Taková je jeho strategie. Kdyby mu víc nabídli třeba ve Vietnamu, stane se z něj rázem Vietnamec. Ale na jednu stranu to i chápu. Kariéra mu jednou skončí a on chce urvat nejvíc, co jen bude možné. Můj šálek kávy to úplně není, ale je to jeho věc," uzavřel Vízek.