Jaký dojem budí na Trpišovského Plavšič a Krmenčík? Došlo i na slova, kdy by se mohl vrátit Bořil

Jaký dojem budí na Trpišovského Plavšič a Krmenčík? Došlo i na slova, kdy by se mohl vrátit Bořil

Pražská Slavia se dobře naladila na jarní start české nejvyšší soutěže, když v generálce porazila ostravský Baník 4:2. Trenér Jindřich Trpišovský byl s výkony svých hráčů spokojený, i když několik nedostatků mu poukázal především druhý poločas po střídání některých opor. Jaký dojem na něj budí Plavšič a Krmenčík? V rozhovoru pro klubové stránky se vyjádřil i ohledně návratu kapitána Bořila.

Někdejší tvář pražské Sparty Srdjan Plavšič prchnul do Edenu, což pobouřilo fanoušky letenského klubu. V Edenu by se ale srbskému záložníkovi mohlo dostat mnohem většího herního prostoru, jak ukázala zimní příprava.

„Velká aktivita, ve finále velká fotbalová kvalita. Dal gól, přihrával, všechny jeho centry byly adresné. Celá levá strana i celý tým hrál výborně. On měl to finále velice kvalitní, takže výborný výkon. Preventivně šel o poločase dolů, protože měl drobnější problém s achilovkou, takže jsme nechtěli nic riskovat. Doufáme, že si to přenese do prvního ligového kola,“ nechal se slyšet Trpišovský na adresu šestadvacetiletého legionáře ze Srbska.

Mezi střelce se v generálce proti Baníku zapsal také Michael Krmenčík, který by měl být první volbou na hrot. „Vypadá nejlíp za celou tu dobu působení ve Slavii. V tom tempu udělal spoustu práce, což si myslím, že bylo vidět na jeho aktivitě a pohybu. Odstartuje sezonu v sobotu. Je to jako u Srkiho, i Krmi začne první kolo a pak si to vyhodnotíme. Sled zápasů je pak rychlý, navíc bude záležet na tom, jestli se bude hrát doma, venku, jaký soupeř, jaký bude na tom postu protihráč. Nechci předbíhat. Krmi teď vypadá dobře, začne první kolo a uvidíme, co bude dál,“ pokračoval lodivod sešívaných.

Během zimní přípravy v Portugalsku nebyl s týmem kapitán Jan Bořil, který odehrál poslední ligové utkání na začátku října proti Spartě. „Bóřa momentálně absoloval operaci na specializované klinice v Německu. Operace dopadla nadmíru dobře. Předpokládáme, že by za čtyři měsíce mohl začít s běháním a zhruba za šest až sedm měsíců by se mohl připojit k týmu, pokud půjde všechno tak, jak to teď vypadá. Vždycky ale záleží na aktuálním pocitu hráče, jak se cítí. Prognózy nebyly vůbec dobré, ale operace mu dala velkou naději a má příslib, že se k fotbalu vrátí. Jsem rád, že se našlo řešení jeho vážného problému. Jestli to půjde všechno podle plánu, tak by se mohl do šesti, sedmi měsíců připojit k týmu,“ uzavřel Trpišovský.

Zdroj: Slavia.cz