Exsparťan Kadlec se opět vzdaluje Praze. Boleslavský dres vymění kvůli většímu vytížení za tento trikot...

Exsparťan Kadlec se opět vzdaluje Praze. Boleslavský dres vymění kvůli většímu vytížení za tento trikot...

Václav Kadlec (29) by měl skončit v Mladé Boleslavi a zamířit za Petrem Radou na jabloneckou Střelnici, kde by ho měla čekat poslední lednové pondělí první tréninková jednotka.

"Vašek chce mít větší herní vytížení. Proto jsme se po důkladném zvážení rozhodli pro tento krok," citoval Deník Sport slova jeho agenta Pavla Pasky.

Zatímco s Karlem Jarolímem se údajně jejich názory na další spolupráci v prvním týmu rozcházely, na severu Čech by to mělo být jiné a šancí by měl dostat víc.

"Pan Rada přišel po Davidu Holoubkovi. Rázem to bylo něco úplně jiného. Kouč si vedl tréninky sám, stejně tak rozcvičky. Pro nás hráče to byl takový návrat ke kořenům. Kotoul, výběh sprintem. Klasická střelba z vápna, co se dělala v dorostu. Ale proč ne, pan Rada uměl navodit hezkou atmosféru, všichni makali. Žádné tablety, data a podobně, to mi vyhovovalo," vrátil se k pár let staré situaci na Letné bývalý útočník Eintrachtu Frankfurt či Midjtyllandu, jehož slova vyšla v knize "Já to nevzdám".

V novém působišti by ho měla čekat konkurence v podobě Ikauniekse, Ali-Abubakara, Silného a Nešpora, který je ovšem momentálně na marodce a zatímco s Boleslaví by startoval ligové jaro proti Baníku Ostrava, v zelenobílých barvách přivítá před novým domácím publikem lépe postavenou Sigmu.

Hned o pár dní později však Jablonec narazí v MOL Cupu právě na Mladou Boleslav a v tomto případě by šlo o velmi pikantní start. Přeci jen pořád bude jen pár dní od změny trikotu...

"Jsem rád, že jsme se s Jabloncem domluvili a mohl jsem změnit působiště nejen kvůli sportovní stránce. V pondělí jsem se připojil k týmu, máme před sebou první trénink a budeme řešit podmínky, na kterých jsme s panem Peltou předběžně domluveni," zakončil sám Kadlec, který bude na Střelnici nosit číslo 10.

Dnes je to tak, že členové vedení ke Spartě žádný vztah nemají, chodí tam jako do práce, říká Novotný

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.