Konec kariéry nehrozí, kapitán Slavie podstoupil úspěšnou operaci, kdy vyběhne na trávník?

Konec kariéry nehrozí, kapitán Slavie podstoupil úspěšnou operaci, kdy vyběhne na trávník?

Operace se zdařila. To jsou slova, na která slávista Jan Bořil jen tak nezapomene. Kapitán sešívaných naposledy nastoupil 3. října 2021 a od té doby ho vyřadily ze hry vážné zdravotní problémy.

„Diagnóza zněla poškození chrupavky čtvrtého stupně a odchylka osy od kolena. Po uvážení všech možností a všech konzultacích jsem dostal možnost navštívit profesora Stefana Hinterwimmera, který je kapacitou v oboru sportovní ortopedie. V Německu na mnichovské klinice mi operovali chrupavku pravého kolene a provedli částečnou osteotomii, protětí kosti,“ popsal Jan Bořil pro klubový web slavia.cz.

„Hrozba konce kariéry byla, u nás tahle operace není moc běžná v takovém rozsahu. Hodně lidí mi říkalo, že to buď půjde, nebo ne. Že návrat k fotbalu je 50 na 50. Profesor Hinterwimmer s tím ale má velké zkušenosti, dělá převážně sportovce. Je extrémně zkušený a ví, co si může dovolit. Řekl mi před i po operaci, že nevidí žádný důvod, abych nemohl hrát fotbal,“ pokračoval majitel čtyř mistrovských titulů.

Budoucnost? „V nejbližším období mě čeká rekonvalescence a následná rehabilitace. Podle pana profesora operace dopadla dobře a za čtyři měsíce můžu začít běhat,“ dodal Bořil.

Zdroj: slavia.cz