V Jablonci je chladnější počasí, což zdraví příliš nepomáhá. Rada však i tak věří, že Kadlec všechno zvládne

V Jablonci je chladnější počasí, což zdraví příliš nepomáhá. Rada však i tak věří, že Kadlec všechno zvládne
OBSAHUJE VIDEO

Nejdříve tradiční kondiční část s Davidem Skuhravým, poté nácvik s míčem pod vedením Tomáše Čížka s Jiřím Vágnerem a následně hra pod dohledem hlavního trenéra Petra Rady. 

Přesně tak vypadala první tréninková jednotka exboleslavského Václava Kadlece s Jabloncem, který ve Fortuna:lize přezimuje až na čtrnácté pozici.

Co vše si od něj velezkušený Rada, jenž ho zažil také během své krátké letenské mise, slibuje?

"Vašek je dobrý fotbalista, určitě nám pomůže. Moc bych si přál, aby mu vydrželo zdraví, které ho zrazuje. V Jablonci je bohužel chladnější počasí, což zdraví příliš nepomáhá. Věřím ale, že Vašek všechno zvládne," uvedl v interview pro web gol.cz třiašedesátiletý šéf jablonecké lavičky.

Kadlece i Radu čeká na severu země velmi těžký půlrok. Postavení v tabulce opravdu není dobré. "Ale i takové situace k trenérské práci patří. Vyhráváte, všechno jede. Jenže během chvíle může být všechno jinak. Například Claudio Ranieri byl ještě nedávno bohem, dokázal dovést Leicester k titulu v anglické lize. Klaněl se mu celý svět. Teď je bez práce, na podzim ho vyhodili z Watfordu. Nejsem pochopitelně v této situaci rád, ale budu bojovat. Beru ji každopádně už jinak. Ve čtyřiceti bych možná začal zmatkovat, teď však ne. Takový je někdy fotbal. Když jste nahoře, plynou věci tak nějak samy. Pokud se ocitnete dole, je potřeba se s tím umět vyrovnat. Zatnout zuby a rvát se," vysvětlil na stránkách Gólu muž, jenž prošel oběma slavnými pražskými "S" i českou reprezentací.

Jaký byl Kadlecův premiérový trénink v Břízkách a jak se těší na ligové bitvy v zelenobílých barvách? Více už poví sám bývalý útočník Sparty...

Skauti Sparty asi nenašli nikoho, kdo by je přesvědčil, že by si zasloužil přesun do rudého hned v zimě, míní Rajnoch

Zdroj: gol.cz