Ostrava jako město i klub by si evropské poháry určitě zasloužily, říká Lischka. Z facky od Slavie si nic nedělá...

Ostrava jako město i klub by si evropské poháry určitě zasloužily, říká Lischka. Z facky od Slavie si nic nedělá...

Čtyřiadvacetiletý stoper David Lischka byl nepostradatelným článkem ostravské sestavy na podzim a měl by jím být také na jaře. Navzdory tomu, že si ho minulý měsíc na chvíli stáhla Sparta, aby měla ohledně jeho dalšího působení na Bazalech lepší vyjednávací pozici na trvalý přestup.

Bývalý střední obránce letenského "S" či Jablonce nedá na slezské prostředí dopustit. "Určitě mi na podzim pomohlo, že jsem se vrátil do známého prostředí, kde mám svůj domov – rodinu, kamarády. Znal jsem i spoustu kluků z kádru Baníku i z realizačního týmu od kustoda až po maséra. Baník mi sedl, že jsem se ve fotbale zase našel. Důležitá je i důvěra trenéra, kterou jsem cítil hned od začátku, a jsem rád, že jsem ji mohl alespoň částečně splatit. Jsem odchovanec Baníku, působil jsem v něm od šesti-sedmi let až do dorosteneckého věku, kdy jsem odešel do Hlučína. Tehdy jsem dal na radu jednoho člověka, že to bude pro moji kariéru lepší, a zpětně to hodnotím jako dobrý tah. V Hlučíně jsem hrál se staršími, dostal jsem se do reprezentace, což mi otevřelo dveře do Jablonce. Nevím, kdybych v Baníku zůstal, jestli by se moje kariéra vyvíjela také tímto směrem," uvedl v interview pro gol.cz svěřenec kouče Ondřeje Smetany.

Generálky na boje ve Fortuna:lize proti Slavii ovšem defenzivní specialista neabsolvoval. Proč, "Po návratu ze soustředění jsem lehce cítil bolest v pravém třísle. Sono vyšetření naštěstí ukázalo, že tam není žádná trhlina. Generálka se pojala jako normální ligový zápas se vším všudy. Jelo se den předem do Prahy na hotel, aby příprava byla stoprocentní. S kluky jsem absolvoval v sobotu předzápasový trénink, jestli by to proti Slavii šlo odehrát nějakou tu minutu, ale protože jsem při něm tříslo cítil, dohodli jsme se, že zůstanu v Ostravě a budu přes víkend pracovat s fyzioterapeuty, abych byl stoprocentně fit na ligu. Všichni věříme, že do zápasu v Mladé Boleslavi budu připravený nastoupit, fyzioterapeuti pro to dělají maximum," objasnil na portálu gol.cz kolega Kuzmanoviče, Laštůvky, Fleišmana a spol.

Z poslední prohry 4:2 si nic nedělá. Lepší je podle něj dostat facku v přípravě, než v ostré sezoně. "Byl bych šťastnější, kdybych mohl být v neděli s kluky na hřišti a nějakým způsobem jim pomoct. Od televize to moc nejde. První půle z naší strany rozhodně nebyla ideální, Slavia ukázala, že je velký tým, který dokáže chyby potrestat. Byla to velká zkouška připravenosti před začátkem ligy, možná je lepší dostat takovou menší facku v přípravě než v ligovém utkání. V zimě přišli noví hráči, kteří na soustředění potvrdili svoji kvalitu. Je dobře, že vznikla konkurence a jednotlivé posty jsou zdvojené. Nikdo nemá místo jisté a kdyby někdo z nějakého důvodu vypadl, tak ho má kdo adekvátně nahradit," doplnil na stránkách Gólu zadák.

Již za pár dní se pátý Baník představí na půdě šesté Mladé Boleslavi, která je ovšem 10 bodů za ním. "Musíme i na jaře pokračovat v tom, co nás zdobilo na podzim. Pro nás bude důležité, abychom uspěli v úvodním zápase v neděli Mladé Boleslavi. Odpíchli se od tohoto výsledku a potvrdili ho pak ve dvou následujících utkáních doma s Teplicemi a v derby s Olomoucí, ve kterých budeme chtít urvat plný počet bodů. Pro každý tým je důležité po zimní přestávce a přípravě zvládnout první utkání, chytit se v něm a pak na něj navazovat. Držíme se na špici ligy, nějaký mírný bodový rozestup tam je, ale budeme se o šanci probojovat se po letech do pohárové Evropy prát. Ostrava jako město i klub by si to určitě zasloužily! Máme to po podzimu dobře rozjeté, letos se hraje ještě nadstavba, takže je v sázce víc bodů, než kdyby se končilo základní částí po třiceti kolech," připomněl na webu gol.cz Lischka.

Zdroj: gol.cz