Na Střelecký ostrov míří perspektivní ghanský stoper. Sivoka bude zajímat jeho charakter i přístup...

Na Střelecký ostrov míří perspektivní ghanský stoper. Sivoka bude zajímat jeho charakter i přístup...

Dynamo České Budějovice sice přišlo v posledních týdnech jak o Maksyma Talovjerova, tak o Fortuneho Basseye, nicméně rádo by udrželo dosavadní pozice.

V zimní přestávce už dorazil na Střelecký ostrov zadák Maksym Matvejev a ještě tento týden by ho mě následovat ghanský stoper Ishaku Konda, jehož si zaměstnavatel Davida Horejše do letošního léta vypůjčí.

"Je to perspektivní hráč. Chceme poznat jeho charakter i přístup, proto se jedná o hostování s opcí, které případně v létě změníme v přestup," ozřejmil na webu ČT Sport sportovní ředitel jihočeské značky Tomáš Sivok.

Kondovi je 22 let, zatím naposledy působil na estonské půdě a v minulosti prošel druhou nejvyšší soutěží v Rakousku. Tržní cena kmenového hráče klubu Asokwa Deportivo FC je v tuto chvíli 175 tisíc eur.

V Dynamu si uvědomují, že by mohli Konda či Matvejev časem následovat Basseye, jenž byl prodán do Budapešti za 37 milionů korun. Budoucí zpeněžení je pro České Budějovice jedním z cílů...

"Podařilo se nám to například teď s Fortunem Basseyem. V létě jsme ho zapracovali do kádru, on prokázal neskutečnou formu a byl z toho historicky rekordní přestup Dynama. Touto cestou bychom chtěli jít," přidal na webu ČT Sport bývalý český reprezentant, jehož značka startuje boje ve Fortuna:lize s třetí Spartou.

V Jablonci je chladnější počasí, což zdraví příliš nepomáhá. Rada však i tak věří, že Kadlec všechno zvládne

Zdroj: ceskatelevize.cz