Gólů jsem měl dát rozhodně víc, připouští Škoda a věří v postup do evropských pohárů

Gólů jsem měl dát rozhodně víc, připouští Škoda a věří v postup do evropských pohárů

Nepřesvědčivý srpen a září, mnohem lepší říjen a listopad. Tak nějak by bylo možno shrnout ligovou formu Mladé Boleslavi během první poloviny sezóny. Její hrot Milan Škoda nicméně věří, že tým půjde dál nahoru.  

Cílem jsou pro něj evropské poháry. “Je to lákadlo pro mě i celý klub. Máme to dobře rozehrané hlavně v domácím poháru. Uvidíme. Abychom byli ve finále, musíme vyřadit ještě dva soupeře. Ve čtvrtfinále hrajeme venku v Jablonci proti těžkému soupeři, ale věříme, že to zvládneme. Pohár je pro nás důležitý. V lize se chceme udržet do šestého místa. Týmy nad námi jsou sice odskočené, ale budeme chtít na ně ještě zatlačit,” svěřil se šestatřicetiletý útočník v rozhovoru pro Sport.cz. Na pátou Ostravu Boleslav přitom ztrácí deset bodů a do konce “základní hrací části” chybí jen 11 zápasů. Škoda nicméně věří, že k dalšímu progresu Karla Jarolíma přispěje i svými góly. 

Podle hráče se šesti podzimními zásahy jich rozhodně mělo být více. “Měl jsem hodně příležitostí, které jsem mohl řešit s větší kvalitou, někdy jsem zase neměl štěstí. Myslím, že kdybych měl dvanáct gólů, nějak by to odpovídalo počtu šancí,” komentoval svou podzimní produkci, která se nepozdávala ani kormidelníku Jarolímovi. Jinak se ale Milanu Škodovi v Boleslavi hodně líbí. “Je tu výborný trenér stejně tak spoluhráči. Je tu mix zkušených a mladých kluků, tým má podle mě velkou kvalitu a hlavně potenciál,” hlásí a dodává, že ho baví hrát v týmu i být v klubu. 

Střelec, který před rokem a půl vstoupil do klubu stovkařů se i z tohoto důvodu rozhodně skončit nehodlá. Navíc má v Boleslavi rozdělaný projekt v podobě mladého talentovaného následovníka Daniela Fily. “Filous má fantastické předpoklady. Je velký, silný, má vynikající levou nohu a dobré zakončení. Ve vápně dokáže zachovat klid a situaci ideálně vyřešit. Potenciál má obrovský, ale musí na sobě ještě víc pracovat a ještě víc se zakousnout,” hodnotí Škoda  pro Sport.cz devatenáctiletého útočníka, okolo kterého krouží jeho někdejší klub Slávie.

zdroj: Sport.cz