Alijagič míří pod Ještěd a Kinský bude chytat v Drnovicích. Jakých 5 sešívaných mladíků míří za Hyským do Vlašimi?

Alijagič míří pod Ještěd a Kinský bude chytat v Drnovicích. Jakých 5 sešívaných mladíků míří za Hyským do Vlašimi?

Slávisté pár dní před začátkem ligového jara zužovali kádr a ani zdaleka se to netýká pouze osmnáctiletého záložníka Denise Višinského, jenž přišel na přestup do Slovanu Liberec.

Na stejnou podještědskou adresu - leč tentokráte jen na půlroční hostování - se odebral také stejně starý forvard Denis Alijagič, jenž tak ve Vlašimi nebude mít příležitost vyhrát nejlepšího střelce FNL.

"Ke každému z hráčů, u kterých řešíme jejich budoucnost, máme individuální přístup. Vždy existují tři varianty jejich rozvoje, setrvání ve Slavii, hostování nebo přestup s možností zpětného odkupu. Poslední možnost má řadu výhod," uvedl na webu slavia.cz sportovní ředitel sešívaného "S" Jiří Bílek.

O tom, co bude s obráncem Filipem Prebslem, jenž se zranil v generálce proti Baníku a má natažené vazy, se teprve rozhodne v nejbližší době na základě délky rekonvalescence.

Na zkušenou do druholigového Vyškova pak vyrazil osmnáctiletý gólman s minulostí na dejvické Julisce Antonín Kinský, jenž na stadionu v Drnovicích doplní dalšího kmenového slávistu Františka Matyse. Aktuálně už se dolaďuje pouze forma jejich přesunu.

A co Vlašim, která je považována za slávistické béčko? Také Martin Hyský se samozřejmě může těšit na tradiční příděl. K Matyáši Vágnerovi, Michalu Hoškovi, Tomáši Rigovi a Jakubu Křišťanovi nově přibyla pětice Marek Icha, Martin Douděra, Adam Toula, Jonáš Kneifel a Matěj Jurásek.

"Všem mladým hráčům přejeme, aby jim jejich angažmá vyšla co nejlépe a vrátili se do Slavie ještě lepší. Hodně štěstí, kluci," zaznělo na oficiálních stránkách úřadujícího šampiona Fortuna:ligy.

Na Střelecký ostrov míří perspektivní ghanský stoper. Sivoka bude zajímat jeho charakter i přístup...

Zdroj: slavia.cz