Chytil se na Hané chytil: Vrátil jsem se ve slušné formě, necítím, že bych měl někam zase odcházet

Chytil se na Hané chytil: Vrátil jsem se ve slušné formě, necítím, že bych měl někam zase odcházet

Když putoval dvaadvacetiletý Mojmír Chytil před půl rokem z Olomouce do Pardubic, cítil mírné zklamání, že se mu nepodařilo proklestit do hanáckého kádru.

Na východě Čech ovšem během podzimní části zaujal a svou herní pohodu si následně přenesl také do zimní přípravy se Sigmou. Už je to tak z jeho strany zase o něco růžovější...

"Tři kola jsem nebyl v nominaci na zápas, seděl jsem jen na tribuně. Chtěl jsem logicky hrát, a proto jsem hostování přivítal. Na druhé straně, byl jsem z toho smutný. Potřeboval jsem se však posunout dál. Nezabalil jsem to, snažil se dál pracovat, a když jsem se do užšího kádru nedostal, dohodli jsme se v klubu, že Pardubice budou pro mě v dané chvíli tím nejlepším řešením," uvedl v interview pro sport.cz odchovanec celku z Androva stadionu.

Z města dostihů a perníku se mu však těžce neodcházelo. "Vůbec jsem o tom nepřemýšlel. Od začátku, jak už jsem řekl, bylo jasně dáno, že to bude jen na půl roku, že musím makat, abych se později prosadil do sestavy v Sigmě," přidal na stránkách sport.cz svěřenec Václava Jílka.

Toho, že by se opět nevlezl do užší sestavy, už se však autor deseti prvoligových tref neobává. "Myslím, že jsem se vrátil ve slušné formě. Necítím, že bych měl někam zase odcházet," ukázal sebevědomí Chytil, jenž si v útočné řadě hodně rozumí zejména s Antonínem Růskem.

"S Tondou si na hřišti rozumíme. Výhodou je vzájemná variabilita. Oba můžeme být na hrotu i pod ním. Bude však jen na trenérovi, jak to poskládá. Zápasy v přípravě na Maltě vyšly všem, nikdo nepropadl. Je pro něj tedy příjemné, když má z čeho vybírat. Na druhé straně, asi pro něj bude těžké, složit základní jedenáctku, která vyběhne v sobotu na trávník proti Jablonci. Konkurence je velká. Já ji ale vítám. Můžeme se díky tomu zlepšovat a hrát prostě budou ti, v daném období s nejlepší formou," zakončil na sport.cz čerstvý vítěz Malta Cupu 2022.

Alijagič míří pod Ještěd a Kinský bude chytat v Drnovicích. Jakých 5 sešívaných mladíků míří za Hyským do Vlašimi?

Zdroj: sport.cz