Hlavní cíl Zlína pro jaro? Posunout se v tabulce minimálně o jedno místo nahoru

Hlavní cíl Zlína pro jaro? Posunout se v tabulce minimálně o jedno místo nahoru

Prakticky bez posil, jen s navrátilcem Vukadinem Vukadinovičem, vstoupí do jarní části fotbalové sezóny. Co se týká kádru, aktuálně jedenáctý tým ligy tak především doufá v rychlé uzdravení svých zraněných.  

Naprosto “minimalisticky” pojali zimní ligovou přestávku ve Zlíně. Během pauzy nechali kádr prakticky beze změn (kontrakt si vysloužila někdejší opora Vukadinovič a z hostování se vrátil Chwaszcz), tým jako jeden z mála v lize ani nevyjížděl na zahraniční soustředění za teplem a lepšími terény. Po přípravě, ve které byly dvě remízy (Líšeň a Brno) následovány dvěma výhrami (Kroměříž a Senica), nicméně na Letné věří, že jsou na jarní boje - které odstartují v sobotu s Libercem dobře připravení. A věří, že je v silách jejích týmu posunout se ze současné 11. příčky výše, čímž by se vyhnuli soubojům ve skupině o záchranu.

“Chceme tým kondičně zlepšovat, ale  je třeba pracovat i na herním projevu. Chceme se posunout nahoru a držet se od příček, které hrozí sestupem,“ shrnul jarní plány kouč domácích Jan Jelínek. Podobně vidí situaci i ambice Ševců sportovní manažer Zdeněk Grygera. “Cílem pro jaro je, aby tým byl zdravý, protože to nás na podzim trápilo. Můžeme hrát střed tabulky,“ míní zlínský odchovanec, který si před funkcionářskou kariéru jako hráč zakopal třeba v dresu Ajaxu nebo Juventusu.

Právě zranění byly jediným mínusem zlínské přípravy. S limity způsobenými zdravotním stavem se potýkalo hned několik opor včetně kapitána Poznara, záložníka Hrubého nebo obránce Procházky, který odkulhal z poslední přípravy proti Senici. A Zlín doufá, že jejich uzdravení bude největší posilou. Jinak udržet se mu podařilo i oporu Cheicka Condého, o kterého byl podle spekulací náznak zájmu z Francie nebo podzimní kometu Davida Tkáče. “O něj zájem byl, ale nedošlo ke konkrétnímu jednání,“ uzavřel Grygera.

zdroj: fcfastavzlin.cz