Hlavně nedostávat tolik gólů! Tak zní jarní plán pražských Bohemians

Hlavně nedostávat tolik gólů! Tak zní jarní plán pražských Bohemians

Jsou čtyři body od prostřední skupiny “klidu,” mají jen dva body náskok před barážovou pozicí. Ve Vršovicích v zimní přestávce díky nepovedenému závěru podzimní části ligy příliš klidu nebylo a štáb okolo kouče Bohemians Luďka Klusáčka se soustředil především na vylepšení defenzívy Klokanů.  

Největší posila dorazila na poslední chvíli, když svůj podpis na smlouvu s Bohemkou přidal bývalý reprezentant Ondřej Petrák. Už předtím ale Bohemians doplnili své obranné řady o čtyři hráče, kteří na hřišti plní spíše defenzivní úkoly. Křapka z Karviné, Mareček ze Slovácka, Hašek z Chrudimi i Nazarov z Teplic budou mít v zelenobílém dresu jeden hlavní úkol. Vylepšit nejhorší ligovou obranu která na podzim inkasovala 44 gólů, o tři více než nejbližší konkurent v této nelichotivé statistice Pardubice, o šest respektive sedm více než na podzim (dlouho) beznadějné Teplice a Karviná.

“Naše pozornost se upírala zejména na posílení defenzivy. Proto přišlo šest hráčů, kteří patří spíše do defenzivy. Víc jich je i z důvodu, aby se nám zvýšila konkurence v zadních řadách,” neskrýval jednoznačné záměry pro zimní přestupový termín sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek. Onou šestou posilou, která bude mít za úkol pomoci spíše ve hře dopředu je host ze Slavie Michal Beran. Z odchodů byl jednoznačně nejvýznamnější přesun Kamila Vacka, který bude oblékat pardubický dres. Odešel i brankář Le Giang a Ljovin.

“Vlivem různých zranění a výkonů jsme týmem, který inkasoval nejvíc branek. Není úplně jednoduché trénovat v takovém vysokém počtu, ovšem postupně ho budeme snižovat. V týmu výrazně vzrostla konkurence. Věřím, že to pozitivně posune kvalitu naší hry,” klade důraz na zlepšení obranné hry i kouč Klusáček. Jeho svěřenci odstartují jaro v Teplicích, poté mají doma Zlín. A tyto dva zápasy respektive jejich výsledky zřejmě Klokanům určí ráz jara. Následně totiž hrají s - na titul mířící - Slavií a ambiciózní Ostravou. Pokud tedy opravdu chtějí naplnit své ambice na průnik do TOP10, musí obrana ve zlepšeném módu fungovat hned od začátku jara.

zdroj: bohemians.cz