Plavšičovi vyhovuje, když má všechno čelem. Není úplně silný v situacích, když je zády k bráně a soupeři...

Plavšičovi vyhovuje, když má všechno čelem. Není úplně silný v situacích, když je zády k bráně a soupeři...

Současná vršovická pozice Srdjana Plavšiče by měla být úplně jiná, než tomu bylo na podzim. Srbský rychlík byl v Edenu a na následném portugalském soustředění přeškolen na post levého beka a protože mu herní kemp vyšel, základní sestava by mu na startu jara utéci neměla.

Koho vůbec napadla přesunout exsparťana s minulostí v Crvene Zvezdě Bělehrad a Spartaku Subotice do defenzivní řady? "Bavili jsme se o tom s trenéry už v průběhu podzimu. Použili jsme ho tam už ve třech zápasech, například doma s Plzní nebo v Ostravě tak dohrával. Pořád jsme se o tom bavili, že bychom ho tam chtěli vidět, že by to mohla být v některých utkáních dobrá alternativa. Bavili jsme se o tom už při příchodu, ale v tu dobu tam byl Oscar a Bořil a my jsme potřebovali pomoct na křídlech, ale pak se zranil," přednesl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

V zimě to byla podle zmíněného trenérského odborníka nutnost. "Všichni víme, jak je to s Oscarem. My jsme na tu pozici chtěli získat Davida Juráska, což se nepovedlo. Byli jsme nuceni to zkusit, byla to první věc, která se nabízela. Tím, jaký předvedl výkon v přípravě a v prvním zápase, tak už jsme u toho zůstali. On je směrem do ofenzivy strašně zajímavý a myslím, že mu vyhovuje víc, když má všechno čelem. Není úplně silný v situacích, když je zády k bráně a soupeři. Směrem do ofenzivy se tam cítí líp než o patro výš, ale samozřejmě je to pořád obránce. Mám rád, když jsou obránci ofenzivní hráči, ale musí zvládat stoprocentně bránit a zvládat ty situace. První prověrku s Baníkem zvládnul skvěle jako celý tým, ale rozhodující budou mistrovská utkání a jeho chování ve vlastním pokutovém území," připomněl na slavia.cz kouč, který nyní usiluje o čtvrtý domácí primát v řadě.

Pakliže si šestadvacetiletý expres udrží zimní fazonu, ve Fortuna:lize by mohl odehrát určitě více, než jen 306 minut čistého času, jako tomu bylo v první polovině ročníku 2021/2022.

Sigma kvůli ambicím odmítla konkrétní nabídku na Jemelku a Minář na trhu pátrá po novém dirigentovi

Zdroj: slavia.cz